Андрій Москаленко, перший заступник міського голови Львова, учасник презентації Львова на конкурсі, Медіацентр Україна
Андрій Москаленко, перший заступник міського голови Львова, учасник презентації Львова на конкурсі, Медіацентр Україна
6 Жовтня, 2022, 14:33

Львів потрапив до фіналу конкурсу «Європейська волонтерська столиця-2024»

Львів потрапив до фіналу конкурсу «Європейська волонтерська столиця-2024». Другим фіналістом стало італійське місто Тренто. Заявку від Львова подавали активна молодь міста разом із мережею молодіжних просторів ТВОРИ!. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна розповів Андрій Москаленко, перший заступник міського голови Львова, учасник презентації Львова на конкурсі. 

«Львів вийшов у фінал двох великих європейських змагань. Перший за право бути волонтерською столицею Європи 2024 року і також Львів є в фіналі за право бути молодіжною столицею 2025 року. Але ми говоримо про волонтерську столицю, і 2 дні тому у Гданську відбулася дуже важлива подія, Львів як перше українське місто, вперше був у фіналі… Ми всі знаємо тисячі, мільйони випадків, як багато українців через волонтерство допомагають військовим, допомагають державі у цій битві. Для нас дуже важливо сьогодні використовувати кожен міжнародний майданчик для того, щоб доносити правду. З іншого боку, це так само відкриває можливість участі в різних фундаціях, які можуть підтримувати громадський сектор», — розповів Андрій Москаленко.

За словами голови ГО «Український волонтерський центр та учасника презентації Львова на конкурсі, також метою участі у змаганні міст було продемонструвати, якого рівня під час повномасштабної війни досягло українське волонтерство та, водночас, набратись досвіду у волонтерів із Європи. 

«Важливо розуміти те, що такі події як зараз дають нам можливість показати, що наше волонтерство інакше, але при тому не менш важливе. І ознайомити європейців, власне, зробити наше волонтерство більш зрозумілим для них і показати, що при тому ми все одно робимо  багато великих і важливих речей і, власне, трошки їх втягнути в свою бульбашку існування. І це, насправді, мені здається, ключовий акцент, дати Україні більше розуміння того як працює європейське волонтерство в контексті системності й інституційності, і показати європейцям, як працює наше», — зазначив голова ГО «Український волонтерський центр», учасник презентації Львова на конкурсі Максим Туркевич.

Місто-переможця конкурсу «Європейська волонтерська столиця 2024» оголосять 10 грудня.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini