Юрій Ігнат, речник командування Повітряних сил ЗСУ, Медіацентр Україна-Укрінформ
Юрій Ігнат, речник командування Повітряних сил ЗСУ, Медіацентр Україна-Укрінформ
27 Січня, 2023, 17:55

Літаки F-16 дозволили б захищати критичну інфраструктуру України: на навчання пілотів треба півроку, питання у політичному рішенні — Ігнат

У разі надання Україні західними партнерами літаків F-16 пілотам знадобиться приблизно півроку, щоб навчитися на них воювати. Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ заявив речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

«Літак F-16 може знищувати крилаті ракети та дрони-камікадзе: це б дозволило захищати критичну інфраструктуру від масованих ракетних обстрілів, тому що ППО, яке в нас є, не може покрити всю територію країни. Там, де воно не може покрити, працюють або мобільні вогневі групи, або винищувальна авіація. Питання навчання пілотів дійсно складне: літати навчитись легко, а воювати на ньому — мені льотчики сказали, що змогли б опанувати десь за півроку. Так само інженери. Думки є різні. Українська влада та всі українці хотіли б отримати їх набагато швидше. Для цього потрібні інфраструктура, пілоти, навчання інженерів і політичне рішення країн, які на це можуть вплинути», — зазначив Ігнат.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini