Лише по зерновій та олійній групі внаслідок підриву Каховської ГЕС Україна недоотримає більш як 1,5 млрд доларів, – Денис Марчук
Від наслідків підриву Каховської ГЕС окупантами страждають люди, екологія, значних втрат зазнає економіка країни. Зокрема, через неможливість забрати воду для каналів, які постачали воду для зрошення, займатися сільським господарством буде дуже важко. Значними будуть втрати, які стосуються зернових, олійних культур, овочевої групи, баштанних культур, важкою буде ситуація і для молочнотоварних комплексів.
Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук.
«Втрати будуть колосальними. На 2021 рік регіон виробляв більш як 4 млн зернових олійних культур. Це більше ніж 14% загального експортного потенціалу України. Це велика кількість робочих місць і задіяних людей в роботі. Тому власне в еквіваленті коштів – це більш як 1,5 млрд доларів тільки по зерновій і олійній групі, які Україна недоотримає, через те, що була знищена Каховська ГЕС і немає можливості забрати звідти воду», – пояснив він.
Денис Марчук зауважив, що проблеми виникнуть і з помідорами, огірками, баштанними культурами, та іншими категоріями продуктів, які постачалися з території Херсонщини чи Запоріжжя.
«Тому що зернові ще можна було б частково вирощувати під різними технологіями, а для овочів тільки 100% потрібна достатня кількість води. І власне ми констатуємо, що з моменту окупації ми вже фактично втратили велику пропозицію з боку Херсонщини та Запоріжжя. І, коли ми деокупуємо цю територію, повернутися до цього напрямку буде дуже важко. Фактично аграрії кажуть, що якщо не буде збудована ГЕС і звідки забирати воду, то цим бізнесом займатися не будуть», – зауважив він.
Важкою буде ситуація, за словами Дениса Марчука, для молочнотоварних комплексів. Тому що для забезпечення поголів’я ВРХ необхідно вирощувати значну кількість твердих кормів. Але, за його словами, без належного зрошення це робити не вдасться.
«Тому ми констатуємо, що це великі збитки, які понесе економіка країни, які понесуть товаровиробники і безпосередньо люди, які працювали на цих господарствах. Тому ситуація дійсно катастрофічна».
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini