23 Жовтня, 2023, 14:17

Лише 86 кримчан стали студентами українських вишів у 2023 році 

Вступна кампанія у 2023 році є вже десятою кампанію з початку окупації Криму. У 2015 році спостерігався пік вступників з Криму в українські виші – 943 дитини. Однак з часом ця цифра значно зменшилася. І попри невелике зростання у 2020 та 2021 роках ( 397 та 337 відповідно), у 2023 році кількість вступників з Криму становила лише 86, що є найнижчим показником з 2015 року.

Такі дані озвучила керівниця напрямку національної адвокації ГО ЦГП «Альменда» Валентина Потапова в ході обговорення в рамках головної дискусійної платформи країни BrainHub в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

Водночас вона наголосила, що запит щодо вступу в українські виші та підтримки зв’язку з Україною є досить високим на території тимчасово окупованого Криму. Однак для цього недостатньо необхідної інформації.

«Я можу сказати, що інформація, наприклад, щодо вступної кампанії цього року на сайті МОН з’явилася лише наприкінці липня, коли вже вступна кампанія дуже довго тривала. Далі це блокування, далі це те, що навіть через VPN вони не можуть потрапити на деякі сайти», – зазначила вона.

Крім того Валентина Потапова зауважила, що були виявлені наступні проблеми, які пов’язані зі вступом студентів з тимчасово окупованої території Криму. Це зокрема: проблема інформування щодо освітніх можливостей, проблема комунікації з Освітніми Центрами, проблема переведення на бюджет, проблема мовної реінтеграції, проблема соціальної та фінансової підтримки, проблема відсутності місць в межах ліцензійного обсягу під час додаткової сесії.

BrainHub – це головна дискусійна платформа країни, створена Media Center Ukraine – Ukrinform. Вона об’єднує експертів державного і громадського сектору. У рамках BrainHub точаться інтелектуальні дискусії навколо питань післявоєнного відновлення України. Тут народжуються кращі ідеї, які лягатимуть в основу дорожньої карти відбудови України у всіх секторах: економічному, інфраструктурному, освітньому, аграрному, безпековому, цифровому тощо. 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini