26 Червня, 2024, 13:00

Лише 193 внутрішньо переміщені особи змогли скористатися програмою єОселя – Олена Шуляк

В ході публічних консультацій вдалося виявити, що державна програма єОселя практично не вирішує потреби ВПО, про це, зокрема, свідчить і статистика щодо осіб, які змогли скористатися програмою, і низький відсоток наданих кредитів.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомила Олена Шуляк, голова Комітету ВРУ з питань організації державної влади місцевого самоврядування та містобудування.   

«Ми взяли статистику, подивилися – лише 193 внутрішньо переміщені особи змогли скористатися програмою єОселя. Це надзвичайно низький відсоток – близько 1% з усіх наданих кредитів. І це говорить про те, що програму єОселя, не чекаючи ухвалення нового житлового законодавства, потрібно ремонтувати вже прямо зараз», – зазначила вона.

За її словами, зокрема на рівні постанови Кабінету міністрів зафіксована низка критеріїв, які унеможливлюють для ВПО користування програмою єОселя.

«Виявилося, що в постанові уряду прописаний такий критерій, який говорить про те, що внутрішньо переміщені особи, коли обирають нове житло за єОселею, повинні обирати квартири  в будинках, які збудовані не пізніше трьох років. Якщо  ми подивимося на географію, де знаходяться наші внутрішньо переміщені особи, то правда, в Пирятині, Лубнах чи Кропивницькому досить складно знайти таке житло, яке будувалося три роки тому. Я вже не кажу про те, що внутрішньо переміщені особи не можуть придбати житло в сільській місцевості, хоча такий запит є», – пояснила Олена Шуляк.

Вона наголосила, що важливо переглянути ці та низку інших критеріїв для користування програмою єОселя.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini