Презентація масштабного культурного проєкту «Культура vs війна», Медіацентр Україна-Укрінформ
Презентація масштабного культурного проєкту «Культура vs війна», Медіацентр Україна-Укрінформ
6 Червня, 2023, 14:15

«Культура vs війна» – відбулася презентація масштабного культурного проєкту 

В Медіацентрі Україна – Укрінформ відбулася презентація проєкту «Культура vs війна», який розповідає світу про цінності української культури через історії митців, які залишили своє звичне життя та стали на захист України. 

Ключова складова проєкту – цикл документальних фільмів, в яких його герої – українські музиканти, кінематографісти, письменники, фотографи та інші культурні діячі – розкажуть про цю війну через власні історії та спогади.

У межах проєкту створюються 6 короткометражних фільмів-новел та 1 повнометражний фільм: документальні історії кінооператора Сергія Михальчука, гурту «Антитіла», режисера Ахтема Сеітаблаєва, подружжя фотографів Влади і Костянтина Ліберових, кобзаря Тараса Компаніченка, письменника Сергія Жадана.

«Новели сконцентровані скоріше на оповіді історій наших героїв, на їхні мотиви, на їхню трансформацію, на їхнє бачення ситуації», – пояснив продюсер проєкту Андрій Різоль.

Водночас він зауважив, що в основі повнометражного фільму – осмислення теми «Культура проти війни».

Ще одна складова проєкту – це фотовиставки. Так, разом з кінопоказами та комплексними подіями буде проведено щонайменше 10 фотовиставок. Крім того, однією зі складових проєкту «Культура vs війна» буде артбук проєкту.

Окремим напрямом проєкту є публіцистика – запланована публікація від 20 окремих статей та матеріалів як безпосередньо героїв документального циклу, так і додатково запрошених видатних людей, філософів, істориків. З кінця червня три місяці підряд публікації системно будуть виходити на «Українській правді».

«Всіх хвилює ця тематика. Але настільки це харизматичні та тонкі автори, що в кожного своя оптика і роздивитися цю тематику ми б хотіли з різних боків. Одна з задач проєкту – показати наскільки культура важлива. І всі ці люди про це й кажуть, і кажуть дуже тонко, дуже щиро і, сподіваюсь, це буде цікаво».

Варто зазначити, що проєкт вже активно працює за кордоном з 12 квітня, станом на зараз – це 11 кінопоказів в 10 країнах світу.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini