1 Серпня, 2023, 16:06

Кожен 10-й працівник буде ветераном – які заходи вживаються вже сьогодні для забезпечення українських захисників роботою

Прогнози по кількості ветеранів по завершенню війни сьогодні різняться, але в середньому це 1 млн 700 тисяч осіб, тобто це – 10% працездатного населення.

Такі дані в Медіацентрі Україна – Укрінформ  під час презентації дослідження про потреби та перешкоди ветеранів при працевлаштуванні озвучив Максим Пилипенко, директор з комунікацій Work. ua.

«Що стосується по кількості ветеранів по завершенню війни – цифри різні, але в середньому – 1 млн 700 тисяч, таку цифру озвучували приблизно. Це – 10% працездатного населення. Якщо раніше ветеран був один із 40, один з 30 працівників,  то зараз кожен 10-й працівник буде ветераном. Тобто бізнеси зіштовхнуться з цим і потрібно усвідомлювати», – зазначив він. 

За даними дослідження, додав Максим Пилипенко, понад 60% роботодавців не мали досвіду роботи з ветераними і відповідно не мали досвіду рекрутингу ветеранів. Але при цьому компанії, які працювали з ветеранами, оцінюють досить позитивно досвід взаємодії та виділяють такі їхні позитивні якості як активну соціальну позицію та дисциплінованість.

Водночас Юлія Кіріллова, начальниця відділу навчально-аналітичної роботи Українського ветеранського фонду Мінветеранів, зауважила що результати дослідження вказують на поширення тенденції руйнування стереотипів щодо ветеранів у робочому середовищі. 

За її словами, роботодавці з досвідом працевлаштування ветеранів  рекомендують працювати над адаптацією не лише ветерана, а й всього колективу. І певною мірою не просто ідеалізувати образ ветерана, а доносити думку про те, що це є професійні, фахові люди. 

Своєю чергою Світлана Кашенець, заступниця Міністра у справах ветеранів зауважила, що одне з проблемних питань, яке є в українських захисників, – це працевлаштування. За її словами, вони дуже переживають, що коли повернуться, то не зможуть знайти роботу та набути тих якостей, щоб роботодавець був зацікавлений у їхньому працевлаштуванні. Однак, наголосила Світлана Кашенець, в цьому питанні  вже є певні напрацювання.

«До нас вже почали звертатися колективи, організації з питань проведення тренінгів, як спілкуватися, як комунікувати з ветеранами, як краще для них адаптувати робочі місця», – зазначила вона та нагадала, що Міністерство у справах ветеранів зараз впроваджує пілотний проєкт  – «Інститут помічника ветерана».

За її словами, якраз у помічника буде одне з завдань супроводжувати ветеранів і безпосередньо в працевлаштуванні, інформувати про можливості освіти, перенавчання, перекваліфікації. 

«Тому це буде такий місточок між ветераном і роботодавцями, між ветераном та освітніми закладами», – додала вона. 

Також Світлана Кашенець зазначила, що наразі працює програма перекваліфікації, програма профадаптації Міністерства у справах ветеранів, яка якраз налаштована на те, щоб ветерани та ветеранки могли набути нової професії, перекваліфікації, пройти короткострокові навчальні програми.

«Зараз вже відкрили чотири центри ветеранського розвитку на базі вищих навчальних закладів, там де будуть розроблятися програми безпосередньо для захисників та захисниць, для наших героїв. Там будуть працювати теж наші помічники, які будуть орієнтувати своїх колег, своїх друзів на профадаптацію і на потреби в регіонах», – пояснила вона.

Крім того, додала Світлана Кашенець, наразі є  напрацювання і громадських організацій, і проєкти, які підтримуються донорськими організаціями. Тому вона висловила переконання, що спільно вдасться підготувати робочі місця для тих, хто повертається з фронту.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini