Фото Харківський Медіа Хаб: Олег Іванов, Олександр Гуманюк
22 Вересня, 2023, 12:11

“Координаційний гуманітарний центр” запустив перший масштабний проєкт із страхування волонтерів – Євген Коляда

19 вересня під час виконання евакуаційної місії у місті Куп’янськ внаслідок російського обстрілу загинули волонтери харківської громадської організації «П’ятихатки-БАМ», з якою активно співпрацював Харківський Медіа Хаб.

20 вересня з цього сумного приводу в нашому Хабі відбувся брифінг, присвячений проблемам евакуації цивільного населення з Куп’янського району Харківської області в умовах посилених ворожих обстрілів та загибелі волонтерів. Спікерами виступили голова правління БО “Координаційний гуманітарний центр” Євген Коляда, Олег Іванов, очільник відділу евакуації вищевказаної організації та Олександр Гуманюк – представник громадської організацї “Троянда на руці”.

За словами Євгена Коляди, з початку серпня триває обов’язкова евакуація мешканців Куп’янської громади, яка постійно страждає від хаотичних ударів окупантів. Процес евакуації біженців з районів бойових дій відбувається щодня. За цей період від російського терору було врятовано понад 950 осіб, зокрема 205 дітей.

– Ми не відмовили у жодній заявці! Я хочу зазначити, що ця робота є дуже небезпечною – волонтери постійно ризикують життям. Це факт, який ми маємо прийняти!

19 вересня став трагічним днем для всієї волонтерської спільноти – один з екіпажів ГО «П’ятихатки-БАМ», виконуючи завдання з вивозу цивільних з с. Ківшарівка, потрапив під ворожий обстріл. В результаті 8 людей – 6 цивільних і 2 волонтера – Сергій Шалигін та  Вадим Забара, які знаходилися в автівці, зазнали поранень, несумісних з життям.

Коляда розповів, що БО “Координаційний гуманітарний центр” запустив перший масштабний проєкт із страхування волонтерів. З 1 вересня цього року страхові полюси надаються понад 2 тис волонтерам. Страховка є безкоштовною, діятиме рік і покриватиме нещасні випадки і військові ризики від 180 до 300 тис грн. голова правління БО “Координаційний гуманітарний центр” в своїй промові наполегливо закликав всіх волонтерів застрахувати своє життя та здоров’я.

Також голова правління БО КГЦ звернувся до мешканців прифронтових територій негайно евакуюватись.

– Зараз в Харкові є все необхідне, аби розмістити кожного біженця, зокрема дитину! Закликаю всіх – евакуюйтесь! Такого спектру організацій, які допомагають переселенцям, як в Харкові, немає в жодному регіоні! Вам надаватиметься будь-яка допомога, почиваючи з відновлення документів, закінчуючи фінансовою підтримкою! Тут можна перечекати війну і зберегти життя – ваше і ваших дітей!

Очільник відділу евакуації БО “Координаційний гуманітарний центр”  Олег Іванов наголосив, що першочергове завдання волонтерів харківського регіону – це евакуація місцевого населення із зони бойових дій.

– Це постійна індивідуальна робота з людьми – з маломобільними старими людьми, з сім’ями з дітьми з психологічними травмами тощо. І це важкий процес через те, що поряд знаходиться лінія зіткнення і тривають активні бойові дії і ми, волонтери, теж піддаємо життя небезпеці. Закликаю всіх, хто вагається з евакуацією, зробити це якомога швидше, адже вже завтра вас може не бути!

Волонтерська спільнота звертається до всіх небайдужих допомогти фінансово рідним загиблих волонтерів. Посилання на банку https://send.monobank.ua/jar/7c5pmS3b36, номер картки банки 5375 4112 0863 3409

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini