30 Листопада, 2023, 14:14

Контрабанди зброї з України до країн ЄС немає – Вадим Дзюбинський

На території Європейського Союзу немає жодного підтвердженого факту контрабандного переміщення зброї військового зразка з території України.

Про це під час обговорення в рамках головної дискусійної платформи країни BrainHub у Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив Начальник Департаменту карного розшуку НПУ Вадим Дзюбинський.

«У нас у понеділок-вівторок була міжнародна зустріч у місті Львів з представниками як правоохоронних органів інших держав, так і представниками міжнародних організацій, де ми вкотре отримали від них  підтверджену інформацію, що на території Європейського Союзу немає жодного підтвердженого факту контрабандного переміщення зброї військового зразка з території України. Безумовно, є поодинокі факти вилучення одиниць вогнепальної зброї на кордоні з Євросоюзом, але це зброя не військових зразків, це зброя в більшості призначена для відстрілу гумових куль, це зброя, яку громадяни намагалися вивезти більше всього для самозахисту. Це поодинокі факти, це не має системного характеру. Тобто це ще раз підтверджує, те, що контрабанди зброї з території України немає», – наголосив Вадим Дзюбинський.

Водночас він наголосив, що вся втрачена та викрадена зброя облікована та пронумерована, і про неї поінформовано європейських партнерів. Тому будь-яка можлива інформація з боку рф щодо так званої контрабанди цієї зброї буде вказувати, що це робота росії щодо дезінформації.

«Щодо дезінформації та фейків зі сторони росії, ми розуміємо ризики того, що можливо через деякий час в Європі випливе зброя, яку вони заявлять, що це зброя, яка потрапила з території України контрабандним шляхом. Ми запевняємо, що вся втрачена та викрадена зброя, якої наразі нараховується 593 тисячі, вона вся облікована, пронумерована і про цю зброю знають наші європейські партнери.  Якщо така зброя випливе в будь-якій країні Європи чи світу, ми відразу будемо розуміти, що це вкид та фейк, що це робота російських спецслужб на дезінформацію і на наративи відносно України», – пояснив Вадим Дзюбинський.

BrainHub – це головна дискусійна платформа країни, створена Media Center Ukraine – Ukrinform. Вона об’єднує експертів державного і громадського сектору. У рамках BrainHub точаться інтелектуальні дискусії навколо питань післявоєнного відновлення України. Тут народжуються кращі ідеї, які лягатимуть в основу дорожньої карти відбудови України у всіх секторах: економічному, інфраструктурному, освітньому, аграрному, безпековому, цифровому тощо.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini