15 Квітня, 2024, 18:09

Коли війна закінчиться, Україну радо приймуть до Чорноморської протимінної групи MCM Black Sea – МЗС Турецької республіки

Про це заявив контр-адмірал Рефік Левент Тезкан, заступник генерального директора з питань оборони та безпеки Міністерства закордонних справ Турецької Республіки під час Другої Чорноморської безпекової конференції. 

“Коли закінчиться війна, Україну радо приймуть в цій організації (Чорноморську протимінну групу MCM Black Sea – Ред.). Ми продовжуватимемо підтримувати Україну та інших наших союзників і партнерів у Чорному морі цим і іншими способами”, – сказав Рефік Левент Тезкан.

Заступник генерального директора з питань оборони та безпеки Міністерства закордонних справ Турецької Республіки зазначив, що новітні технології, зокрема морські безпілотники, стали вирішальним фактором битви у Чорноморській акваторії в рамках протидії російській агресії. Тому, контроль за виробництвом таких дронів також є дуже важливим. Такі технології у неправильних руках будуть загрожувати судоходству в усьому регіоні. Наразі тактика, яку використовує Україна на Чорному морі, змусила росію дещо згорнути свої зусилля, направлені на дестабілізацію. 

Також великою проблемою в Чорному морі залишаються дрейфуючі міни. Разом з Болгарією та Румунією, Туреччина створила робочу групу, яка буде докладати зусиль на регіональному рівні, направлених на розмінування акваторії.

#CrimeaPlatform
#ExpertNetwork
#BlackSeaSecurityConference

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini