20 Червня, 2024, 14:19

Кілька ложок каші, чашка води на вісьмох та “лікування” електрошокером: матір військовополоненого розповіла про голодування та тортури, які рф застосовує до українських бранців

Мілана Компанієць, мати Юрія Гульчука, військовополоненого 36 ОБрМП, ґрунтуючись на інформації після спілкування з бранцями, які перебували разом із її сином одній камері, розповіла про умови утримання та тортури, яких зазнають українські військовополонені в рф.

Про це вона розповіла в ході обговорення в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

«Їжі надзвичайно мало, близько 2-4 ложки каші, пів чашки чаю, тому що одна чашка – на двох і дві тоненькі скибочки хліба – ось це їжа. Про білкову їжу взагалі не йдеться – лише вуглеводи та трішки води. Одна чашка води на вісьмох, просто можливості пити немає», – повідомила вона.

Посилаючись на інформацію доповідачки ООН з тортур Еліс Джилл Едвардс, яка допитувала звільнених українських військовополонених, відповідно до Стамбульського протоколу по тортурах, з 16 видів тортур до українських бранців було застосовано 14.

Коментуючи надання медичних послуг військовополонених Мілана Компанієць зазначила, що у випадку зубного болю – зуби бранцям вибивають або видаляють, про лікування не йдеться. А при скаргах на біль в будь-якій частині тіла, лікування одне – шокер.

На прикладі свого сина, який перебуває в російському полоні, вона розповіла, що шокером його били до того моменту, поки він не отримав параліч ніг. А після чергових побоїв та перебування без свідомості протягом чотирьох годин, у чоловіка відняло мову.

За словами Мілани Компанієць, нелюдські умови утримання та наслідки голодування надалі можуть спричинити серцеву недостатність та як наслідок призвести до інфаркту.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini