Фото Медіацентр Україна – Одеса: Віталій Маліцький, автор анімації та монтажу історичних лекцій, Олександр Бабіч, автор тексту та сценарію історичних лекцій, Олексій Білецький, арт-директор проекту
23 Серпня, 2023, 15:30

Історичні лекції про Україну переглянули понад 15 мільйонів людей


Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповіли засновники проєкту «Вивчай! Розумій! Живи!».

Олександр Бабіч, автор тексту та сценарію історичних лекцій: “Ми стикаємося з тим, що історія України була сильно спаплюжена. росія заполонила своїм контентом наші бібліотеки, кінопростір, телебачення, YouTube тощо. Вона масивним катком пройшлась по правдивій історії України, тому у рамках нашого проєкту ми зробили певні зусилля для зміни цієї ситуації. Намагались в достатньо легкій формі порівняти, як росія спромоглась в нас забрати сам термін Русь, пояснити різниці державних, торговельних та законодавчих систем, а також торкнулися мовного питання. Чому саме українська мова багатша, яскравіша. І чому, якщо ми хочемо будувати власну державу, маємо говорити рідною мовою. Це наш продукт ідеологічної війни, наша ідеологічна зброя”.

Олексій Білецький, артдиректор проєкту: “Війне триває не тільки на воєнному фронті, а на всіх інших фронтах, зокрема медійних. Ми хотіли створити певний культурний контент, отже наш проєкт розвивається в трьох напрямках. Це історичні лекції, уроки малювання для дорослих і дітей та експрес-уроки про українську мову. Ми розуміли, що важко зацікавити аудиторію, коли зараз більшість звикла до коротких форматів роликів до 30 секунд. Тому ми створили анімаційні динамічні відео на 15-20 хвилин. Дуже багатьом вони сподобались, про це свідчать статистичні дані. Наші перші відео подивились більше мільйона глядачів, враховуючи YouTube та соціальні мережі. Загальне охоплення – 15 мільйонів людей! Це лише історичні лекції, саме на яких ми робили акцент. Доречі, зараз деякі навчальні центри беруть наших лекції і демонструють солдатам й офіцерам ЗСУ”.

Спікери додали, що випустили шість історичних лекцій, та по 10 уроків малювання та експрес-уроків про українську мову. Лекції надалі планують перекласти принаймні на англійську, а може і на інші мови світу.

Подивитися відеоролики проєкту можна за цим посиланням

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini