
Ініціатива та мужність в одному строю з хитрістю – як українські військові використовують козацькі практики у бойових завданнях
Сьогодні українські військові у протистоянні з ворогом звертаються до досвіду своїх предків – козаків. Це, зокрема, дозволяє їм меншими силами брати великі позиції противника.
Про це про це під час обговорення в Медіацентрі Україна –У крінформ повідомив Павло Куриленко, майор, комбат 20 ОБСП «Україна». Він зокрема розповів, як традиції й тактики козаків допомагають виконувати бойову роботу українським військовим.
«Я більше практикую саме виконання бойових завдань із залученням козацького фактора. Наведу вам простий приклад – так як і сотні років тому, так і два тижні тому наші військовослужбовці змогли меншими силами в наступі взяти великі позиції, опорний пункт противника. Про що говорить це? Це говорить про застосування подібних тактик так, як це використовували наші предки – козаки. Так і сьогодні відбувається саме подібними тактиками – саме нахрапом, саме хитрістю, знаходженням у безвихідних ситуаціях декількох варіантів логічного і правильного виходу», – пояснив майор.
Він наголосив, що як і в козацтві завжди проявлялася ініціатива, мужність в одному строю з хитрістю, так і сьогодні саме завдяки цим факторам, завдяки сукупності цих дій наші підрозділи виконують свої завдання та вдало просуваються вперед.
Своєю чергою майор, заступник з морально-психологічного забезпечення 20-го окремого батальйону спеціального призначення Володимир Кончиць зауважив, що важливо гуртувати людей різних професій та роду діяльності, які сьогодні стали на захист України. Зокрема, для гуртування навколо ідеї захисту батьківщини використовуються і нагадування щодо козацького роду, козацьких традицій.
«Ця робота з усім особовим складом, починаючи від солдата, який воює в окопі, продовжуючи командиром відділення, взводу, роти і окремих підрозділів – ми всім нагадуємо, що наша задача – боронити країну. Ми – всі козаки, у козаків є традиції, починаючи від вольностей козацьких, від суворої субординації і закінчуючи військовими традиціями, на кшталт посвяти в козаки, у воїни підрозділу», – пояснив Володимир Кончиць.
Він наголосив, що вже понад рік мобілізованим військовослужбовцям надаються ті інструменти, завдяки яким вони можуть зорієнтуватися на полі бою, можуть самі собі допомогти і скерувати в правильному русі свій особовий склад.
Володимир Кончиць додав, що завдяки цій роботі жоден військовослужбовець не відмовився від виконання військового обов’язку та не залишив поле бою.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini