10 Серпня, 2023, 14:03

Інфляція в Україні уповільнюється, а облікова ставка буде знижуватися

НБУ вже знизив облікову ставку з 25 відсотків до 22 відсотків. У вересні, очікується наступний етап. До кінця року Національний банк України, імовірно, зможе встановити облікову ставку на рівні 18-19 відсотків. Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомила Олена Коробкова, Голова Правління «Ліга банків України». 

“Зниження інфляції відбувається завдяки фіксованому обмінному курсу, утриманню адміністративно-регульованих тарифів, окрім електроенергії, і загальної стабілізації економічної ситуації. Тобто українці адаптувалися і відійшли від шоку”.

Окрім цього, голова Правління «Ліга банків України» під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ зазначила, що курс долара залишається фіксованим. Йдеться про в середньому 38 гривень за один долар. Очікується, що до кінця року валютний коридор становитиме від 37 до 39 гривень.

“Збереження курсу фіксується також завдяки припливу іноземної фінансової підтримки. Це, зокрема, допомагає НБУ не лише витрачати суми на іноземну валюту та балансування валютного ринку, а й нарощувати золотовалютні резерви”, – зазначила голова Правління «Ліга банків України» під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ. 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini