18 Січня, 2024, 17:15

Хроніка життя під час війни: в Києві презентували нову книгу Андрія Куркова «Щоденник агресії 2»

В рамках конкурсу «Книга на зміцнення національної єдності» вийшов другий том хронік війни «Щоденник агресії 2», авторства відомого в Україні та світі письменника Андрія Куркова.

Презентація видання проходила в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

Як зазначив у ході презентації заступник міністра культури та інформаційної політики з питань європейської інтеграції Тарас Шевченко, в рамках конкурсів, які проводить міністерство щодо книг, зокрема, є підтримка передусім тих ініціатив, які фіксують те, що відбувається зараз, те, що переживає Україна, українські громадяни, українські воїни.

«Ми вважаємо, що така робота буде важлива і пізніше, але її важливо робити і прямо зараз, вже. Це затребувано як серед українців, так і серед іноземців, це затребувано і серед солдатів», – зазначив він.

Водночас автор книги пояснює, що в ній по суті веде хроніку життя під час війни, включаючи всі події, які відбуваються на фронті.

«Я веду хроніку не війни, а життя під час війни, включаючи, звичайно, і все, що відбувається на фронті. Але з більшим акцентом на те, як війна впливає на наше суспільство, як змінюється наше життя, як змінюється сприйняття України у світі. Кожен окремий текст спочатку пишеться як щоденник, а потім я розвиваю його до есею», – пояснив він.

Автор також додав, що есеї, які містяться в книзі, по суті випробувані на міжнародній аудиторії, позаяк більшість із них вже публікувалися на сторінках провідних іноземних ЗМІ.

Андрій Курков також зазначив, що «Щоденник агресії 2» вже перекладений кількома мовами. І до червня книга вийде також англійською, німецькою, французькою, польською, голландською.

Водночас директор видавництва «Фоліо» Олександр Красовицький зауважив, що книги, які випускаються в рамках програми є безкоштовними, однак у випадку з «Щоденником агресії 2», окрім безкоштовного накладу, підготовлений і комерційний, і він буде в продажу вже з наступного понеділка.

«Зараз час літератури факту. І саме зараз створюється та інформаційна складова, яка стане підґрунтям нової української літератури після перемоги. Сьогодні усьому світу цікава правда про Україну, цікава правда про те, що робить російська федерація і тому, я думаю, що найближчий рік-два питання нової української літератури стояти не буде. Тим важливіше нам просування того, що є документами від відомих українських письменників як в Україні, так і в світі», – додав Олександр Красовицький.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini