Фото Харківський Медіа Хаб: заступник начальника ХОВА Є. Іванов
13 Листопада, 2023, 08:32

«ХОВА спільно з Мінекономіки розробляє індивідуальний підхід до відновлення бізнесу в Харківській області» – Є. Іванов

Про створення сприятливих умов для розвитку бізнесу в Харківському регіоні та про результати роботи Регіонального офісу міжнародного співробітництва 8 листопада на брифінгу розповів заступник начальника ХОВА Євген Іванов.

Він повідомив, що Харківська обласна військова адміністрація разом з Міністерством економіки розробляє індивідуальний підхід до відновлення бізнесу в області.

«Необхідно зважати на замінування територій та пошкоджене чи зруйноване майно у постраждалих громадах. Зокрема, працюємо у податковій сфері, оскільки сплата податків, наприклад, для аграріїв не може бути така сама, як в інших областях. Військова адміністрація брала участь у розробці Закону №3050 про звільнення від податку на знищену нерухомість, який набрав чинності 6 травня цього року. Закон надає можливість органам місцевого самоврядування через комісійні рішення затвердити надання податкової пільги підприємствам, які були зруйновані або зазнали пошкоджень» – прокоментував Євген Іванов. 

За його словами, вже більше 300 підприємств отримали таку пільгу. 

Заступник очільника ХОВА також розповів, що при обласній військовій адміністрації  планується створення Координаційної ради з питань розвитку та підтримки підприємництва, яка допомагатиме розробляти законодавчу базу та індивідуальні програми для бізнесу.

Також в своїй промові Євген Іванов зазначив, що в області активно реалізуються державні програми підтримки бізнесу: «Так, в поточному році на Харківщині запрацювала програма «єРобота». Уже маємо 152 позитивних рішення щодо надання мікрогрантів на суму в понад 20 мільйонів гривень. На розгляді перебуває ще понад 500 заяв».

За словами посадовця, в регіоні відбуваються позитивні тенденції щодо розвитку та відновлення бізнесу: загальна кількість суб’єктів підприємницької діяльності в Харківській області зросла на 212 фізичних осіб лише за вересень. Крім того, низка підприємств, які входять до переліку десяти найбільших платників податків після проведених ХОВА перемовин змінили плани щодо релокації та вирішили залишитися в області.

Пан Іванов також повідомив, що за ініціативи Президента України в Харківській області було створено Регіональний офіс міжнародного співробітництва, до якого входять представники міжнародних партнерів-донорів, структурні підрозділи ХОВА, органи місцевого самоврядування. 

«На базі Офісу відбулося кілька заходів з міжнародними партнерами щодо залучення інвестицій до регіону. 24 жовтня провели зустріч у Валках з представниками польського міста-побратима Голенюв. Мова йшла не тільки про допомогу ВПО, яких у Валках багато, а і про створення «індустріального парку», ідея якого виникла ще до війни. Також в Києві уклали Меморандум про встановлення побратимських відносин між штатом Юта, США та Куп’янською, Чугуївською, Печенізькою громадами. На базі Офісу налагоджуємо тісну співпрацю у роботі над спільними проєктами, спрямованими на відновлення і створення умов для заходу сюди іноземних інвесторів вже наступного року», – розповів Євген Івано, заступник начальника ХОВА.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini