Фото Медіацентр Україна – Одеса: Анжела Попадюк, заступник директора департаменту охорони здоровʼя Одеської обласної військової адміністрації; Сергій Дементєв, заступник генерального директора з дослідження біологічних факторів Одеського обласного центру контролю та профілактики хвороб міністерства охорони здоров'я України; Віктор Гойдик, лікар-інфекціоніст вищої категорії, медичний директор зі стаціонарної роботи Одеського обласного центру соціально-значущих хвороб; Світлана Козінова, лікар із комунальної гігієни Одеського обласного центру контролю та профілактики хвороб міністерства охорони здоров'я України
14 Червня, 2023, 14:52

Холери на Одещині після підриву дамби на Каховській ГЕС не виявлено

Холерні вібріони не виявлені ані під час досліджень хворих з дисфункцією шлунково-кишкового тракту, ані під час перевірки води та харчових продуктів. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса заявив Сергій Дементєв, заступник генерального директора з дослідження біологічних факторів Одеського обласного центру контролю та профілактики хвороб міністерства охорони здоров’я України.

Він розповів, що за останній тиждень лікарі обстежили 172 хворих з дисфункцією шлунково-кишкового тракту, холерних вібріонів не виділено.

Також він додав, що визначено 100 планових моніторингових точок відбору проб води морської, лиманної, стічної  води та з відкритих водоймищ на холеру, де відбір здійснюється щотижнево. Додатково введено ще шість точок вздовж узбережжя моря для щоденного відбору проб води із зон рекреації для дослідження на холеру та холерні вібріони, мікробіологічні та санітарно-хімічні показники та на вірусологічні показники.

“За минулий тиждень досліджено 104 проби із зовнішнього середовища на холеру, у тому числі морської води – 33 проби, прісної – 22, стічних вод інфекційних відділень – 47, баластної – 1, харчових продуктів – 1. Холерний вібріон не виділено”, – додав Дементєв.

Втім, із дев’яти проб морської води на вірусологічні показники в трьох пробах виділено кишкові віруси –  ротавірус, астровірус, сальмонела.

Анжела Попадюк, заступник директора департаменту охорони здоровʼя Одеської обласної військової адміністрації зазначила, що наразі епідеміологічна ситуація контрольована та прогнозована, в Одеській області визначено 12 закладів, які готові надавати послуги в надзвичайних ситуаціях. Вони надають допомогу в тому числі у разі поширення інфекцій. У разі погіршення ситуації забезпечена готовність роботи усіх медичних закладів. 

“Одеський регіон готовий до холери. Кожен рік маємо спалахи інфекцій, але у лікарів є досвід, ми знаємо, як з цим боротися. Холера не потребує суворих карантинних заходів, основний засіб профілактики – це чисті руки. І я розраховую на свідомість людей, які зараз навіть ноги не полізуть мочити у брудну воду”, – додав Віктор Гойдик, лікар-інфекціоніст вищої категорії, медичний директор зі стаціонарної роботи Одеського обласного центру соціально-значущих хвороб.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini