Фото Харківський Медіа Хаб: очільник Харківської обласної служби зайнятості О. Котуков
13 Листопада, 2023, 08:24

«Харківська область обіймає перше місце за кількістю учасників «Армії відновлення», – директор ХОЦЗ О. Котуков

8 листопада В Харківському Медіа Хабі відбувся брифінг Офіційного Медіацентру Харківської обласної військової адміністрації на тему про ситуацію на ринку праці Харківщини, залучення безробітних до участі у проєкті «Армія відновлення» та реалізація державних програм підтримки працевлаштування внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Спікером виступив Олександр Котуков – директор Харківського обласного центру зайнятості.

Пан Олександр розповів, що впродовж 10 місяців поточного року послугами Харківського обласного центру зайнятості скористалися 45 тисяч людей, 31,2 тис. з яких мали статус безробітного. 

«В регіоні відбувається поступове зростання попиту роботодавців на працівників та скорочення обсягів зареєстрованого безробіття. Проти минулого року кількість безробітних зменшилась на 38%. Працевлаштовано 12 тис. людей», – зазначив посадовець.

За словами очільника ХОЦЗ, протягом десяти місяців 2023 року допомогу по безробіттю отримали 20 тисяч безробітних громадян. Також пан Олександр нагадав, що з першого листопада збільшилась мінімальна допомога по безробіттю з однієї до 1,5 тисячі гривень.

Наразі, за даними директора центру зайнятості, в області актуальними є дві тисячі вакансій проти 1,5 тисячі два місяці тому.

«Роботодавці, з якими ми зустрічаємось, говорять про потребу у робітничих спеціальностях. Сфери, які мають найбільше вакансій: переробна – 15%, торгівля – 13% і сільське господарство – 11%», – зауважив пан Котуков.

Найбільш затребуваними на ринку праці є професії слюсаря, бухгалтера, фармацевта, водія автотранспортних засобів та продавця продовольчих товарів. Також спостерігається брак електромеханіків, лікарів різного профілю, фармацевтів, педагогів із соціальної роботи, електромонтерів, зварювальників, налагоджувальників верстатів з програмним керуванням, токарів, фрезерувальників тощо. 

Також, за словами пана Котукова, з 6,7 тисяч до десяти тисяч гривень зросла оплата праці за участь в суспільно-корисних роботах, таких як проєкт «Армія відновлення». Він зазначив, що цей загальноукраїнський проєкт з ліквідації наслідків збройної агресії діє майже в усіх громадах Харківщини, крім фронтових та прифронтових.

«Замовниками робіт в цьому проєкті є 121 роботодавець, зокрема 20 громадських і благодійних організацій. Направлення на участь у таких роботах отримали 12,6 тис осіб. Це перше місце в Україні», – зазначив спікер.

За його словами, переважно учасників програми залучали до розборів завалів після обстрілів, доставки гуманітарної допомоги, заготівлі дров, плетіння маскувальних сіток, чергувань в Пунктах Незламності тощо.

Також директор Харківського обласного центру зайнятості поінформував, що всі центри зайнятості, які функціонують в Харківській області (Харківська обласна служба зайнятості, Лозівська філія ХОЦЗ, Богодухівська ХОЦЗ, Красноградська філія ХОЦЗ), мають свої телеграм-чати, де зацікавлена особа може поставити питання та отримати відповідь на нього.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini