Фото - Харківський Медіа Хаб: міністр енергетики України Герман Галущенко, очільник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов і мер Харкова Ігор Терехов
1 Лютого, 2024, 18:41

«Харківська енергосистема стабільно забезпечує необхідний обсяг генерації енергії» — Герман Глущенко

В Харківському Медіа хабі відбувся брифінг Міністра енергетики України Германа Галущенко. Посадовець розповів про стан енергосистем на Харківщині. 

В заході також взяли участь очільник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов і мер Харкова Ігор Терехов.

Герман Галущенко зазначив, що першочерговою задачею для його Міністерства залишається забезпечення жителів Харкова та області електроенергією, попри те, що регіон потерпає від постійних обстрілів з боку окупантів. 

«Ми відвідали як об’єкти генерації, так і об’єкти розподілу і передачі електроенергії. Харківська енергосистема працює стабільно, забезпечуючи необхідний обсяг генерації енергії, а також поточний ремонт електромереж та газопроводів після пошкоджень», – підкреслив міністр енергетики. 

Він заявив, що на сьогоднішній день регіон має резерви, і в разі необхідності в змозі генерувати електроенергію для потреб споживачів.

За словами Германа Глущенка, влада міста та регіону провела потужну роботу щодо пасивного захисту критичних об’єктів. 

«Ми входимо в останній місяць зими і можемо сміливо констатувати, що енергетика Харківщини є стабільною, міцною і такою далі і залишатиметься», — зазначив посадовець.

Начальник ХОВА Олег Синєгубов додав, що питання відновлення та захист об’єктів енергетики стоїть на особистому контролі у президента України. 

«Ми постійно працюємо з місцевими підприємствами над відновленням. Розуміємо, що ворог не втратив своїх терористичних намірів щодо нашого регіону, тому продовжуємо працювати над захистом об’єктів», – заявив начальник Харківської ОВА.

Пан Синєгубов розповів, що внаслідок збройної агресії росії на Харківщині знеструмлено приблизно 16 тисяч точок обліку, які розташовуються на прифронтових територіях. Це число змінюється через постійні обстріли окупантів. 

В той же час, по Харкову і області працює близько тисячі пунктів незламності, більше ста з яких мають цілодобовий черговий режим.  

За словами Олега Синєгубова, всі медичні установи регіону забезпечені автономним енергоживленням та водопостачанням. Очільник області зазначив, що актуальним питанням залишається розмінування критичної інфраструктури.

Міський голова Ігор Терехов розповів, що завдяки підготовці, яка була проведена влітку минулого року, поточний опалювальний сезон в Харкові проходить стабільно, попри постійні обстріли з боку країни-агресорки.

«На даний момент після останніх «прильотів» лише одни будинок у нас не підключений до електрики і опалення, оскільки він вщент розтрощений і на сьогодні неможливо в ньому підключити ці комунікації», – розповів очільник Харкова.

Пан Терехов розповів, що на об’єктах КП «Харківські теплові мережі» функціонують п’ять когенераційних установок на 70 кВт кожна. Крім того, на ТЕЦ-4 реалізується проєкт зі встановлення когенераційної станції потужністю 6 МВт. 

«Це дасть можливість забезпечити електроенергією ТЕЦ-4, і, як наслідок,  надавати послуги з теплопостачання під час блекаутів близько 260 тис. споживачів», – зазначив мер міста.

Також, за його словами, в Харкові  встановлена 31 блочно-модульна котельня, яка може функціонувати автономно і в разі відключення електроенергії забезпечувати теплом 40 тис. абонентів. Також в Харкові працюють пункти незламності, якими можна буде скористатися у разі відсутності електроенергії. 

«Ми підготовлені, у нас є покроковий план дій на будь-які випадки», – запевнив присутніх Ігор Тєрєхов.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini