18 Січня, 2024, 16:39

Гуманітарним коридором пройшло понад 500 кораблів та вивезено понад 15 млн тонн вантажу 

Зернова ініціатива, до якої були залучені Туреччина та ООН, наразі не функціонує, хоч і тривають певні переговори для пошуку формату можливої допомоги Україні з боку Міжнародних партнерів. Натомість гуманітарним коридором, який наразі функціонує в Україні, вдалося вивезти мільйони тонн вантажу та пропустити сотні кораблів.

На цьому під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ наголосив Надзвичайний і Повноважний посол України в Туреччині Василь Боднар.

За його словами, міжнародні партнери, зокрема і Туреччина, зацікавлені в подальшому функціонуванні такого коридору.

«В нас функціонує наш, свій коридор, яким вже вивезено більш як 15 млн тонн вантажу, і більше 500 кораблів (пройшло гуманітарним коридором – ред.). І тут є частка турецького бізнесу, який  купує певну продукцію в Україні, певну сировину, а також постачає необхідні товари до України. І тут йде тільки по наростаючій, оскільки і бізнесу цікаво, і для перевізників це велика вигода», – зазначив він.

Василь Боднар також нагадав, що  минулого тижня Туреччина, Румунія та Болгарія підписали спільну ініціативу про розмінування в західній частині Чорного моря. І ця ініціатива, підкреслив він, також іде на користь функціонування транспортному морському коридору, який використовується для вивозу української продукції. І, наголосив Василь Бондар, це вкрай важливо для того, щоб забезпечити безпечний прохід кораблів і вантажів.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini