14 Грудня, 2023, 17:17

Громади мають отримати компенсації за вилучення військового ПДФО – голова Одеської райради

8 листопада Верховна Рада України в цілому схвалила законопроєкт, згідно з яким місцевий військовий податок на доходи фізичних осіб перенаправляється до державного.

Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса повідомив голова Одеської районної ради, віцепрезидент Української асоціації районних та обласних рад з питань міжнародного та міжрегіонального співробітництва та представник Асоціації в міжнародних організаціях Віталій Барвіненко.

“По-перше, на мою думку, це абсолютно абсурдне рішення, особливо в тій частині, що вилучення відбулося з 1 жовтня, тобто заднім числом. 8 листопада був ухвалений закон, 15-го листопада його підписав президент. А кошти, які залучалися на військовий ПДФО, маємо перераховувати з 1 жовтня. По суті, ми вийшли на великий розрив по всім місцевих бюджетах”, – заявив голова Одеської райради.

Він зазначив, що Кабінет міністрів України досі не розробив механізм компенсації для вилученого податку. На його думку, від цього постраждають невеликі громади, які не заробляють багато грошей. Наприклад, на півночі Одеської області.

“Що стосується місцевого бюджету Одеси, він може постраждає відсотків на 10, але є ряд громад по території України, для яких вилучення цих коштів без механізму компенсації призведе до суттєвих проблем з грошовим забезпеченням громад”, – вважає Барвіненко.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini