«Говори українською, бо живеш на своїй землі!»: у Медіацентрі Україна презентували навчальний посібник для українців, які переходять на рідну мову
Навчальний посібник «Говори українською, бо живеш на своїй землі!» презентували під час брифінгу у Медіацентрі Україна. Він створений для українців, які переходять на рідну мову. Посібник розробили для однойменного безкоштовного навчального курсу з вивчення української мови від ГО «Освітньо-європейський центр Феодосії Колесник».
«Цей навчальний посібник складається з 30 занять, кожне з яких має два розділи. Перший розділ — це невеликий граматичний довідник, а також вправи для закріплення матеріалу. Другий розділ — це знайомство з сучасною літературою, музикою, мистецтвом та культурою загалом, яка формується і пишеться в часи цієї війни» — розповіла керівниця ГО «Освітньо-європейський центр Феодосії Колесник» Феодосія Колесник.
Серед іншого, у посібнику зібрані цікаві інтерв’ю, твори відомих українців і навіть йдеться про виклики, які стояли перед ними під час переходу на рідну мову. Планують, що зовсім скоро цей підручник усі охочі зможуть придбати у книгарнях.
«Про цей підручник я можу єдине сказати, що він дуже на часі. Тому що я, так само як пані Феодосія, маю досвід викладання на мовних курсах для тих людей, котрі знайшли прихисток в нашому місті тікаючи від війни і викладач зустрічається з дефіцитом матеріалу, тому що це не просто учні та студенти, яких треба навчити якихось правил граматики чи пунктуації і пані Феодосія тут дуже вдало використала такий підхід мовного виховання, вивчення мови через занурення в культуру, бо українська мова вона власне є тим ключем, який відкриває двері до української культури і ти уже стаєш учасником процесу, ти дивишся на все українське зсередини», — зазначила Світлана Ваврін, старший викладач кафедри української та іноземних мов Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій.
Навчальний курс із новим посібником стартує вже з наступного тижня. Приєднатись можна буде очно та онлайн. Під час брифінгу також була присутня харків’янка, яка розповіла, чому вирішила перейти на українську.
«Все змінилося, коли 1 березня я спустилася, будучи вже у Львові, у приміщення, де було укриття і коли знайомилася з жінками, які там були, вони, слухаючи мене, сказали: «Розмовляйте російською, ми всі російську знаємо і все буде гаразд». І я їм сказала — ні, більш ніколи! І цей мій вибір, це мій фронт, на якому я буду вкладатися в нове суспільство, я би так сказала», — зазначила Олена Рибалова, архітекторка (м. Харків), пенсіонерка, яка відвідує мовний клуб.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini