Головна ландшафтна дизайнерка Маріуполя допомагатиме з розвитком парків Львова
Дендрологиня та ландшафтна дизайнерка з Маріуполя Наталя Гончарова розпочне роботу над львівськими парками. Про це сьогодні на брифінгу у Медіацентрі «Україна» повідомила сама пані Гончарова та начальниця управління екології та природних ресурсів Львіської міської ради Олександра Сладкова.
Нині пані Гончарова прийняла пропозицію міського голови Львова Андрія Садового стати заступницею директорки управління екології та природних ресурсів у Львові Олександри Сладкової та приступить до роботи вже у понеділок, 4 квітня.
«Про парки Маріуполя ходили легенди. Наші маріупольські колеги мали надзвичайне фінансування своєї галузі, відтак за 5 років результат їх роботи був просто фантастичним. У них був інший підхід, де кожен парк робили тематичним – повністю дитячим, спортивним чи прогулянковим. Вони працювали за європейськими стандартами. Ми ж у Львові маємо прекрасну сторічну спадщину, але не маємо того рівня догляду і посадок, які були в Маріуполі,» – повідомила Сладкова.
За словами пані Сладкової на Наталю Гончарову вона вийшла випадково, написавши пост про Маріуполь і ті жахіття, які вчинила із містом російські окупанти. Їй у коментарях відписала маріупольська колега і з’ясувалося, що жінка з родиною втекла від війни на захід України.
«Район, в якому я жила у Маріуполі – на 90% зруйнований. Зрештою, як усе моє місто та парки, які ми так завзято висаджували. Тому про повернення додому у найближчі кілька років я не берусь говорити взагалі. У вашому місті хочу займатись тим, чим я займалась і в Маріуполі – насадженнями. У вас красиве місто і без ландшафтних втручань. Але вдосконалити завжди є що. Тут інша кліматична зона, аніж була у Маріуполі, та й дощів побільше, тому вибрати, що можна цікавого посадити, є з чого,» – сказала головна дендрологиня Маріуполя Наталія Гончарова.
За словами Олександри Сладкової, разом із командою у першу чергу візьмуться за головну клумбу на пл. Ринок та сквери біля Домініканського собору та церкви Андрія. Паралельно працюватимуть над пропозиціями щодо вдосконалення найстарішого парку України Івана Франка: там треба покращувати газони, кущі – все, що є на рівні очей.