28 Серпня, 2023, 17:35

Геноцид у Маріуполі: правозахисники підготували подання до МКС

Ініціатива T4P (Трибунал для путіна) підготувала документ із системним обґрунтуванням того, що росія вчиняє в Україні геноцид. Велике подання українською та англійською мовами буде опубліковано та відправлено до Міжнародного кримінального суду.

Під час презентації документа в рамках головної дискусійної платформи країни BrainHub в Медіацентрі Україна – Укрінформ автори подання зауважили, що під час його підготовки зосередилися на трьох основних діяннях, які виявили та обґрунтували.

За словами авторів, подання складається з кількох розділів, загального обґрунтування, по кожному виду діянь наведені факти й свідчення, які вдалося знайти. 

«Ми виходили з того, що Маріуполь є цілком можливою мішенню, де відбувалася реалізація злочину геноцид відносно захищеної групи українців на ґрунті національного критерію», – наголосив Михайло Романов, експерт Харківської правозахисної групи, один з авторів подання.

Експерт зазначив, що займався описом одного з виду діянь, зокрема вбивств. Так, він повідомив, що кількість жертв у Маріуполі вимірюється десятками тисяч. 

«Ми не змогли на той час встановити точну цифру. Але ми непрямими шляхами, виходячи з мінусування загальної кількості населення Маріуполя, мінусували від нього ті частини населення, про яких була інформація щодо їхньої евакуації, вивезення на територію росії або якихось ще даних, які дозволяли мінусувати цю групу населення. І в нас вийшла цифра 100 тисяч людей. Тобто ці люди були вбиті. Вони були вбиті різними шляхами, різними методами, із застосуванням різної зброї, але в будь-якому разі – це були вбивства», – пояснив він. 

Водночас виконавча директорка Центру громадянських свобод Саша Романцова наголосила, що для міжнародної спільноти важливо пояснювати саме в юридичних термінах про вчинені росією злочини.

«Ми переходимо нарешті від того, що ми відчуваємо, до того, що ми хочемо, щоб стало визнаним міжнародним фактом, було внесено в підручники історії і власне в звинувачувальні акти не тільки путіна, а й всієї верхівки влади в російській федерації за останні дев’ять років. Тому що Маріуполь – це дійсно яскравий приклад того, коли ми бачимо тисячі  людей, що страждають від рішення путіна те верхівки влади росії почати агресію на знищення України і на знищення української нації», – наголосила вона.

BrainHub – це головна дискусійна платформа країни, створена Media Center Ukraine – Ukrinform. Вона об’єднує експертів державного і громадського сектору. У рамках BrainHub точаться інтелектуальні дискусії навколо питань післявоєнного відновлення України. Тут народжуються кращі ідеї, які лягатимуть в основу дорожньої карти відбудови України у всіх секторах: економічному, інфраструктурному, освітньому, аграрному, безпековому, цифровому тощо.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini