22 Вересня, 2023, 15:38

Федір Веніславський прокоментував постанову про фактичне скасування висновку ДАСУ щодо військових закупівель

Верховна Рада ухвалила постанову «Щодо підтримки оборонно-промислового комплексу України в умовах воєнного стану» про фактичне скасування висновку Державної аудиторської служби України щодо військових закупівель. Таке рішення є дуже важливим сьогодні і посилає чіткий сигнал, що й парламент, і комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки це питання тримає на контролі.

На цьому наголосив народний депутат, член комітету ВРУ з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, представник Президента у ВРУ Федір Веніславський під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

«Ця політична заява, яку вчора ухвалив наш парламент, посилає дуже чіткий сигнал, що парламент, Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки це питання тримає на контролі. Ми з цього питання на рівні нашого комітету провели кілька закритих нарад. Дійсно, є проблема з неоднозначністю розуміння постанов Кабінету Міністрів України. І  для мене, як члена профільного комітету, це виглядає дещо дивним. Тому що Кабінет Міністрів України має бути зацікавленим якраз в тому, щоб розширяти можливості вітчизняних виробничих потужностей для забезпечення наших військ всім необхідним», – пояснив народний депутат.

Федір Веніславський висловив сподівання, що судові розгляди, які йдуть на сьогодні між Міністерством оборони та Державною аудиторською службою щодо оскарження акту, висновку Держаудитслужби, будуть оцінені  в судовому порядку з урахуванням й інших норм законодавства, зокрема Податкового кодексу та норм законодавства про підприємницьку діяльність.

«І буде поставлено крапку в такому, на мій погляд, достатньо незрозумілому під час війни підході Державної аудиторської служби до сектору безпеки та оборони. Тому вчорашня постанова має дуже важливе значення. Я думаю, що і Кабінет Міністрів України, і загалом суспільство почуло сигнали, які направляє йому парламент в такому достатньо важливому питанні, яким є сфера оборонних закупівель», – додав він.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini