13 Липня, 2023, 16:54

Енергосистема ходить по краю – експерт про можливі обмеження та про те, як уникнути відключення електроенергії в літній період

Вже сьогодні можна констатувати, що ми входимо в літній пік споживання, і власне споживання зросло доволі суттєво. Змінився навіть вечірній час пікових годин споживання електроенергії. Так, зараз фактично пікові години починаються з 16:00 і тривають до 21:00 -22:00. Споживання наразі вдається покривати, але це робити стає все складніше.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив Олександр Харченко, директор Центру досліджень енергетики.

«І реально енергосистема ходить по краю – споживання ще вдається покривати, але вже це зробити дуже складно, вже час від часу треба просити аварійну допомогу в європейських колег, вже це покриття є нестійким.  А походу, як стає все гарячіше й гарячіше, і якщо цей тренд утримається й будуть далі стояти 29, 30, 32, 35 градусів  тепла, а це цілком може статися в серпні, то звісно є два вибори. Або споживачі навчаться хоча б частково вимикати кондиціонери час від часу, або треба буде в якийсь момент застосувати такі примусові обмеження», – наголосив він.

За словами Олександра Харченка, згідно з останньою статистикою, тренду на зниження споживання немає,  і воно йде фактично безтурботно. А це, зауважив експерт, в певний момент може привести до примусових обмежень.

Олександр Харченко наголосив, що фактично ця справа зараз у руках самих українців, в тому числі в руках українців, які керують бізнес-центрами, торговими центрами і які мають доступ до відповідних регулювань систем.

«Якщо значна частина середнього, малого бізнесу до цього прислухається. Якщо люди приватним чином, а кондиціонерів в Україні встановлено багато, будуть обмежувати цифрами 23 та 24 градуси свої термометри, то це значно допоможе», – зазначив він.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini