3 Червня, 2022, 15:23

Енергетичний і фінансовий тиск на агресора, а також розширення персональних санкцій: українські дипломати працюють над новими обмеженнями для росії

Українські дипломати вже працюють над наступними пакетами санкцій проти росії. Робота триває у трьох напрямках. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна розповів спецпредставник Міністерства закордонних справ України з питань санкційної політики Олексій Макеєв. За його словами, передусім, йдеться про продовження енергетичного та фінансового тиску на агресора.

«Повне ембарго на нафту і газ у поєднанні з повним відключенням російської фінансової системи від світової здатні завдати шаленої шкоди російській економіці», — певен спецпредставник МЗС України.

Важливі також персональні санкції проти тих, хто причетний до воєнних злочинів росії. 

«Фахівці з Національного агентства з питань запобігання корупції допомогли нам  сформувати список з понад 12 тисяч фізичних осіб та понад 3 тисяч юридичних осіб, на яких ми пропонуємо нашим партнерам накласти санкції», — розповів Макеєв.

Крім того, українські дипломати ведуть кропітку роботу, щоб завадити росії обходити санкції. За словами Макеєва, після початку повномасштабної агресії росії, а також після того, як світ побачив злочини росіян на Київщині, ставлення до федерації на міжнародній арені змінилося кардинально. 

«Світова дипломатія стає жорсткішою, безкомпроміснішою, бо у нас є набагато більше аргументів і доказів того, що перемогти росію ми можемо тільки спільно: об’єднавши зусилля всередині країни і зусилля всього цивілізованого світу», — каже Олексій Макеєв.

Нагадаємо, Рада ЄС затвердила шостий пакет економічних і персональних санкцій, спрямованих проти росії і білорусі. Зокрема, ЄС вирішив заборонити закупівлю, імпорт або перевезення сирої нафти та деяких нафтопродуктів з росії до Євросоюзу.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini