21 Червня, 2023, 13:57

Енергетичний фронт в пріоритеті – Ганна Замазєєва про ключові питання Конференції з питань відновлення України 

Багато уваги на Конференції з питань відновлення України, яка проходить у Лондоні, присвячено  питанням енергетики, енергоефективності, енергозбереження.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомила Ганна Замазєєва, Голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України.

«Вчора, наприклад, були зустрічі, присвячені клімату, енергоефективності,  як саме наша країна планує рухатися. Всі обговорюють і очікують найближчим часом публікації енергетичної стратегії до 2050 року, яку оголосило Міністерство енергетики. Завтра – дуже багато сесій, які теж присвячені клімату та енергоефективності, допомозі нашій країні, відбудовувати за принципом «Енергоефективність – понад усе і передусім», – наголосила вона.

Питаннями енергетики та енергоефективності займають вагоме місце в обговореннях на конференції. Тому, зауважила Ганна Замазєєва, енергетичний фронт  і підготовка до зими на сьогодні залишаються в пріоритеті.

«Тому цим пронизана майже вся конференція. Про енергетику сьогодні  у своїй промові початковій сказав Президент, сказав Прем’єр-міністр Великобританії. Тобто енергетичний фронт на сьогодні залишається в пріоритеті, І підготовка до наступного зимового періоду. Відповідно всі країни готові долучитися  І будемо тримати в курсі, як насправді реагують представники іноземних країн на самих цих сесіях, і подивимося з чим ми повернемося з цієї конференції», – додала вона.

Водночас, Ганна Замазєєва зазначила, що постійно обговрюються перехід на відновлювані джерела енергії, збільшення частки в енерговиробленні країни , а також питання щодо енергоефективних заходів. 

«Ми відмовилися фактично від російського газу і і сьогодні йдеться якраз про альтернативні види плаива, про синтетичні гази. І ми є стратегічним партнером Європи по поставці та виготовленню в майбутньому. Тож ми повинні привести наше законодавство, бути готові це відбудовувати і виконувати умови цих міжурядових угод по поставці синтетичних газів. Сподіваюсь якраз і питання біометану в нашій країні більш активно буде просуватися щодо експорту і на наступному тижні, і на цій конференції ми обговорюємо подальші кроки щодо визнання гарантій походження  біометану в Євросоюзі», – зазначила Голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України.

Ганна Замазєєва висловила переконання, що конференція сприятиме напрацюванню контактів, практичних заходів і розуміння кількості виділених фінансів на відбудову нашої країни в різних напрямках.

Нагадаємо, що 21–22 червня 2023 року Велика Британія спільно з Україною проводять у Лондоні міжнародну Конференцію з питань відновлення України (URC 2023). Ця конференція стане продовженням циклу щорічних заходів, останній з яких було проведено Швейцарією спільно з Україною в Лугано.

Попередня конференція, яка пройшла вперше під час російської агресії проти України, започаткувала принципи Лугано, що заклали основу для відбудови України та об’єднали зусилля всього світу.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini