14 Грудня, 2023, 17:29

Експлуатація Україною нової ядерної установки руйнує монополію росії на прийом відпрацьованого ядерного палива 

Фактично протягом 2023 року в Україні розпочалася дослідна експлуатація нової ядерної установки – централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива в Чорнобильській зоні відчуження. Така діяльність, окрім низки переваг, зокрема й економічних, руйнує монополію рф на прийом відпрацьованого ядерного палива. 

А цьому під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ наголосив в.о. Голови Держатомрегулювання – Головного державного інспектора з ядерної та радіаційної безпеки України Олег Коріков.

«Це руйнує фактично монополію росії на приймання відпрацьованого ядерного палива, робить поводження з відпрацьованим ядерним паливом більш безпечним за рахунок застосування більш сучасної, двобар’єрної, безпечної упаковки при транспортуванні та зберіганні.  І також, відповідно, приводить до економічних переваг, оскільки, по-перше, «Енергоатом» експлуатує об’єкт, в який до того вкладені кошти. А по-друге, не потрібно платити країні-агресору за прийом відпрацьованого ядерного палива та подальше його поводження».

Олег Коріков нагадав, що окремий дозвіл на етап введення в експлуатацію органом регулювання ядерної та радіаційної безпеки «Держатомрегулювання» надали ще 2022 році, а в 2023 році експлуатуюча організація фактично вже відпрацювала маршрути, по яких відпрацьоване ядерне паливо доставляється з кожної атомної електростанції – вже здійснені рейси з Рівненської, Хмельницької, Південноукраїнської АЕС на централізоване сховище.  

Так, за його словами, на сьогодні вже 13 контейнерів з відпрацьованим ядерним паливом зберігаються на майданчику зберігання в централізованому сховищі відпрацьованого ядерного палива.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini