23 Січня, 2024, 15:43

Економіка країни та українські товаровиробники зазнали збитків на понад 1,5 млрд євро через блокування кордонів протестувальниками

Протягом листопада та грудня 2023 року через блокування пунктів перетину між Україною та Польщею вітчизняна економіка та товаровиробники недоотримали понад 1,5 млрд євро.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив Денис Марчук, заступник голови Всеукраїнської аграрної ради.

«Якщо говорити про наслідки самого блокування то, перш за все, потрібно згадати про наслідки, які несли перші заборони на імпорт української продукції з травня по вересень, коли діяла заборона на імпорт української продукції до п’яти східних європейських країн. Далі наслідком всіх цих дій стали блокування польськими перевізниками, польськими фермерами митних пунктів перетину  між Україною та Польщею. Власне за листопад, за грудень місяць в цілому, якщо прораховувати збитки, які понесла економіка країни, в тому числі і товаровиробники, сягають більш ніж 1,5 мільярда євро. Це досить великі кошти, які недоотримує вчасно український бюджет, недоотримали вчасно товаровиробники, логістичні компанії, всі ті, хто має відношення до імпорту та експорту продукції з території і на територію України», – пояснив він.

За словами Дениса Марчука, відгомін блокувань відчуватиметься ще й протягом 2024 року, оскільки  значна кількість товаровиробників, які були змушені стояти в чергах, втратили потенційні контракти з представниками в європейській зоні.

«Безпосередньо я знаю випадки, коли не маючи можливості вчасно постачати продукцію, гіпермаркети відмовилися від співпраці, а отже відповідно ті плани, які прораховував цей бізнес, він фактично на сьогодні не може забезпечити собі в майбутньому напрямок експорту відповідної продукції», – пояснив він.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini