Екологічна безпека має стати частиною загальної безпеки України – звіт WWF та BCG
На Україну очікує наймасштабніша після Другої світової війни в Європі відбудова. Однак, для успішного розвитку, наша держава має обрати шлях відновлення в спосіб, що підтримує та розвиває природні екосистеми, а не призводить до їх деградації. До таких висновків прийшли експерти у звіті “Україна: стале економічне відновлення для людей і природи”, який підготували WWF Центральної та Східної Європи, WWF-Україна спільно з Бостонською консалтинговою групою (Boston Consulting Group (BCG).
Сьогодні, 22 вересня, цей звіт презентували під час онлайн конференції, організованої за медійної підтримки Медіацентру Україна – Укрінформ.
Андреас Бекманн – виконавчий директор WWF Центральної та Східної Європи наголосив, що рано чи пізно, війна припиниться. І вже зараз світові потрібно працювати над тим, щоб зупинити руйнування природи і будувати нове, зелене майбутнє.
Хубі Майнеке – глобальний керівник напряму «Клімат і сталий розвиток» розповів, що планування до відновлення України вже почалось.
«Плануються дуже великі витрати. І ми повинні працювати саме на довготривалі перспективи, думати про майбутнє – інтеграція України в ЄС, відокремлення від росї. А головне ми маємо пам’ятати, унікальна природа України – постраждала, екосистема постраждала. Ми маємо з цим працювати», – сказав він.
Своєю чергою Богдан Вихор – виконавчий директор WWF-Україна навів статистичні дані. «Через війну понад 6 мільйонів українців не мають або мають обмежений доступ до чистої води, мільйони українців змушені були покинути свої домівки. Люди мають обмежений доступ до лісів, бо ті заміновані. Шкода, яку війна завдала природі, оцінюються в мільярди доларів. Житловому та нежитловому комплексу інфраструктурі надано збитків на суму 110 мільярдів станом на серпень 2022», – сказав експерт.
Він підкреслив, що екологічна безпека має стати частиною загальної безпеки країни.
Звіт WWF та BCG пропонує відповіді на те, як саме досягти цілей сталого розвитку. Він доводить, що попри жахливі обставини, за умов реалізації кроків сталого розвитку та належного проведення реформ, можна сформувати стійку модель економічного розвитку України, Європи та світу. Цей звіт має на меті надати додаткової сили голосу громадянського суспільства в темі відновлення України, адже він створений враховуючи оцінки та думки соціальних та природоохоронних організацій, представників академічного світу та бізнесу.
Окремо експерти надали рекомендації міжнародним та українським державним діячам, донорам і бізнесу, залученим у відновлення – як відновити повоєнне життя в Україні і при цьому створюючи якомога менше шкоди довкіллю. Серед основних порад: надати природоохоронний захист 30% сухопутних, прісноводних і морських територій України, обов’язково розглядати вплив на клімат і біорізноманіття під час ухвалення будь-якого рішення, інвестувати в людський капітал – освіту й навчання.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini