5 Січня, 2024, 13:32

Ефективним інструментом покарання винних за трагедію в Оленівці має бути провадження в Міжнародному кримінальному суді

У вересні минулого року низка громадських організацій направила до Незалежної міжнародної комісії ООН з питань розслідування порушень в Україні подання з доведенням того, що трагедія в Оленівці є воєнним злочином. Однак ефективним інструментом щодо притягнення винних у вчиненні цього злочину проти українських захисників може бути провадження в Міжнародному кримінальному суді.

На цьому під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ наголосив представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Олександр Марков.

«Минулого року у вересні було зроблено подання з достатньо якісним доведенням того, що це (теракт в Оленівці – ред.) саме воєнний злочин і було подано Незалежній міжнародній комісії ООН з питань розслідування порушень в Україні. Тим не менше, ефективним, саме ефективним правосуддям у цьому випадку має бути притягнення до відповідальності саме тих осіб, які або безпосередньо саме віддавали наказ про застосування зброї на ураження, або притягнення до відповідальності тих командирів, начальників держави-агресора, які мали б забезпечити виконання норм Міжнародного гуманітарного права.  В цьому контексті ми і я особисто сподіваємося на те, що ефективним інструментом могло б бути провадження у Міжнародному кримінальному суді. Особисто вважаю, що наша спільна задача, громадянського суспільства і держави, забезпечити ефективне правосуддя», – наголосив Олександр Марков.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini