Дві тисячі журналістів з усього світу відвідали Львів від початку повномасштабної війни
Про напад росії на Україну розповідають медійники з понад п’ятдесяти країн п’ятьох континентів. В Україні постійно працюють кореспонденти СNN, BBC, the Guardian, New York Times, Bild, Al Jazeera та журналісти з інших світових медіа.
Серед медійників найбільше представників з України (26% – журналісти та фіксери для іноземних ЗМІ), Франції (8%), США (8%), Італії (7%), Великої Британії (6%), Польщі (5%), Іспанії (5%), Німеччини (5%), Канади (3%) та Японії (3%).
Це дані Львівського туристичного офісу, на базі якого у лютому створили Львівський медіацентр. Тоді туристи вже почали покидати Львів, натомість кількість іноземних журналістів зростала з кожним днем. Відтак простір на Руській переоблаштували для потреб іноземних медіа. За неповний місяць роботи він розрісся до масштабів Media Center Ukraine та став справжнім журналістським прихистком завдяки співпраці Львівської міської ради, Офісу Президента України та медійників з Києва. Тоді Український медіацентр переїхав у більше приміщення — в пивоварню «Правда», що на площі Ринок, 32, і досі працює там.
Щодня в Media Center Ukraine відбуваються пресбрифінги, прямі ввімкнення з усіх українських міст. Також для іноземних журналістів проводять зустрічі з представниками різних сфер, де вони можуть краще розуміти військову, політичну чи соціальну ситуацію в Україні. Крім цього простір працює як коворкінг. Тут журналісти отримують актуальну та перевірену інформацію про останні події в Україні.
«Ми перші, хто зустрічає журналістів, які приїжджають до України. Ми не просто реєструємо журналістів, а відразу надаємо максимум інформації, яка допомагає їм у роботі в нашій країні. Ми дбаємо, щоб журналісти були поінформовані про особливості роботи у воєнний час, мали доступ до важливих контактів та спікерів. Допомагаємо знайти героя чи історію, через яких про війну в Україні світ дізнається ще більше», — говорить координаторка медіацентру Христина Лебедь.
«Нам дуже допомогли у медіацентрі: чудове місце розташування, інтернет та фахівці, які допомагають налагоджувати контакти з людьми з різноманітних сфер: переселенцями, лікарнями, армією. Країні, яка воює, дуже важливо мати такий сервіс для іноземних журналістів», — акцентує Крістіна Соліас Марін Tv3, Іспанія.
Окрім того, медіацентр співпрацює із міжнародною організацією «Репортери без кордонів», яка відстоює права та безпеку журналістів. За їхнього сприяння створено Львівський центр свободи преси, який забезпечує журналістів касками, бронежилетами та турнікетами, а також проводить тренінги із особистої безпеки та домедичної допомоги.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini