Дослідження психологів: Понад 70% українців відчувають стрес або знервованість
Компанія Gradus провела дослідження психологічного стану українців під час війни, а також готовності людей звертатися по допомогу до фахівців. Результати будуть використані при роботі над Національною програмою психічного здоров’я та психосоціальної підтримки, створення якої ініціювала перша леді Олена Зеленська.
Про це в Медіацентрі Україна – Укрінформ заявила Анна Лущай – керівниця напрямів безбар’єрність та психічне здоров’я Офісу першої леді України.
«Одним із основних викликів і завдань Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки – це поширення знань про те, де і як отримати психологічну підтримку та допомогу. Результати досліджень – це орієнтир для держави та партнерів, діяти так, щоб система психологічної підтримки була дійсно безбарєрною», – сказала вона.
За результатами дослідження, понад 70% українців з початку війни відчувають стрес та сильну знервованість. Половина опитаних відчувають тривожність і напругу. Найчастіші причини: страх за безпеку близьких і свою власну, розлука з рідними, втрата роботи.
Представниця Gradus Research Анна Ільєнко наголосила, що під час дослідження люди давали максимально відверті відповіді.
«Під ас опитування ми зрозуміли, що в Україні існує упередження, що не варто звертатися до спеціалістів з психічного здоров’я – з цим також варто працювати. Ми працювали з двома аудиторією міської громади у віці 18-60 років. Окремо ми працювали з експертами», – пояснила вона.
Експерти відзначають, що попри те, що настрої у населення досить напружені та втомлені, однак, переважна більшість українців відчувають надію на краще.
Детально ознайомитися з дослідженням можна за посиланнями: https://gradus.app/documents/308/Gradus_Research___Mental_Health_Report_short_version.pdf https://gradus.app/documents/307/Gradus_Research___Mental_Health_Report_full_version.pdf
Довідково: Національна програма психічного здоров’я та психосоціальної підтримки – ініціатива першої леді Олени Зеленської, яка має на меті допомогти громадянам подолати пов’язаний з війною стрес і наслідки пережитих травматичних подій, запобігти розвитку психічних розладів. Розробку та впровадження програми координує Міністерство охорони здоров’я України у тісній взаємодії з українськими та міжнародними фахівцями. Ініціатива реалізується за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini