4 Серпня, 2023, 16:43

Докладаємо всіх зусиль, щоб максимально зберегти наш особовий склад – Олександр Хорунжий 

Під час ліквідації пожежі в Свято-Катерининському соборі у Херсоні, яка виникла внаслідок ворожого обстрілу, окупанти здійснили черговий удар по храму. Внаслідок цього постраждало семеро людей, серед них – четверо рятувальників ДСНС, пошкоджено дві одиниці спецтехніки.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив пресофіцер ДСНС України Олександр Хорунжий.

Він зауважив, що ворог від початку війни обстрілює як рятувальників, так і пожежно-рятувальні підрозділи, нехтуючи нормами конвенцій. 

Водночас Олександр Хорунжий наголосив, що для того, аби убезпечити рятувальників під час ліквідації наслідків ворожих атак, робота проводиться зокрема в бронежилетах та військових касках.

«Ми змінили свої стандартні пожежні шоломи на військові каски. Ми працюємо у військових касках, ми працюємо у військових бронежилетах з високим рівнем захисту. Піротехніки наші працюють теж фактично в військовому, але в них є ще додатковий захист, є спеціальні важкі костюми, там де вони можуть працювати в них. Є і техніка відповідна», – пояснив він.

Олександр Хорунжий зауважив, що й є певна методологія, яка використовується рятувальниками під час повітряних тривог та під час небезпеки. Однак, попри прямі загрози, рятувальники здійснюють необхідні роботи з порятунку людей та ліквідації пожеж та наслідків.

«Але не завжди трапляється так, особливо там де є прямі артилерійські обстріли, що ми можемо вгадати, куди прилетить, або не допомагати людям, коли прямо зараз треба рятувати або гасити пожежу, щоб вона не розповсюдилася на житловий сектор, на людей. Так не завжди виходить. Ми звичайно докладаємо всіх зусиль, щоб максимально зберегти наш особовий склад, але є обов’язок, який ми маємо виконувати», – додав він.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini