13 Липня, 2023, 16:57

Додаткові заходи безпеки для об’єктів та підготовка до зими – Олександр Харченко про поточний стан справ в енергетиці 

З точки зору покриття високовольтного обладнання  важкого типу, яке є  найбільш складним до заміни, і яке найбільш потрібне зараз Україні, до опалювального сезону вдасться отримати і встановити щонайбільше 20% від того, що дійсно потрібно зробити.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив Олександр Харченко, директор Центру досліджень енергетики.

Однак, за його словами, за відсутності ворожих атак по об’єктах енергосистеми, зимовий період вдасться пройти «нормально, без великих аварійних ситуацій».

«Якщо вони (ред. – атаки) не відновляться, то майже напевне ми пройдемо зимовий період, пройдемо його нормально і, скажімо так – без великих аварійних ситуацій. Хоча місцями певні регіони є дуже вразливими, і там безумовно треба буде або додаткові зусилля сфокусовувати, але я не бачу таких спеціальних суперзусиль з боку уряду. Або вони будуть мати певні більш складні умови для енергопостачання в зимовий період», – зазначив Олександр Харченко.

Водночас він зауважив, що наразі ведеться робота, щодо забезпечення пасивним фізичним захистом ключової інфраструктури.

«Себто йде будівництво, працюють підрядники, які встановлюють відповідні сховища для автотрансформаторів. В тому числі для енергетики встановлюються, тому що в певній кількості об’єктів вони не були зроблені раніше належним чином. Тому ця робота дійсно ведеться, ведеться дуже активно», – додав експерт.

Олександр Харченко висловив сподівання, що до опалювального сезону найбільш «болючі» точки будуть фізично прикриті краще, ніж це було навесні.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini