13 Липня, 2023, 14:57

До суду направлений обвинувальний акт щодо чотирьох росіян, причетних до жорстокого поводження з цивільним населенням у Херсоні

Після деокупації Херсона та фізичного доступу до місця вчинення злочину в будівлі ізолятора тимчасового тримання (ІТТ) № 1, правоохоронні органи вжили низку заходів щодо встановлення кола осіб, які причетні до знущань над цивільним населенням з боку представників країни-агресора, 

Так, проведена робота дала свої результати, і прокурорами направлено до суду обвинувальний акт стосовно російського командира та трьох його підлеглих, причетних до організації та жорстокого поводження з цивільним населенням.

Про це під час обговорення в рамках головної дискусійної платформи країни BrainHub повідомив Олександр Голубцов, прокурор Херсонської обласної прокуратури.

«Йдеться про заступника управління росгвардії по Ростовській області, полковника поліції та ще трьох  військовослужбовців рф. Вони обвинувачуються в жорстокому поводженні з цивільним населенням та інших порушеннях законів та звичаїв війни. Установлено, що вони перебували в Херсоні з березня 2022 року. За вказівками російського командира, його підлеглі затримували та піддавали тортурам людей з активною проукраїнською позицією, волонтерів, ветеранів АТО, родичів українських правоохоронців тощо», – повідомив він.

За словами Олександра Голубцова наразі вже є напрацювання ще до низки осіб. Серед яких, зауважив він, і так звані перебіжчики, зрадники, які пішли працювати на ворога та виконували злочинні накази.

«Крім того, на сьогодні встановлено дані шести осіб, які перейшли на бік ворога  і співпрацювали з ними. З них – 4 колишні працівники поліції. Здійснюється перевірка відомостей щодо їх причетності до вчинення катувань», – додав він.

Нагадаємо, що під час окупації Херсона представники рф незаконно утримували близько 30 жінок у приміщенні ізолятора тимчасового тримання (ІТТ) № 1 Головного управління Національної поліції в Херсонській області. 

Правозахисники Центру прав людини ZMINA зібрали свідчення постраждалих та свідків, зокрема було проведено 10 глибинних інтерв’ю. Таким чином вдалося встановити, якими були умови перебування в ІТТ, зафіксувати випадки катувань та нелюдського поводження, зокрема погрози сексуальним насильством. 

BrainHub – це головна дискусійна платформа країни, створена Media Center Ukraine – Ukrinform. Вона об’єднує експертів державного і громадського сектору. У рамках BrainHub точаться інтелектуальні дискусії навколо питань післявоєнного відновлення України. Тут народжуються кращі ідеї, які лягатимуть в основу дорожньої карти відбудови України у всіх секторах: економічному, інфраструктурному, освітньому, аграрному, безпековому, цифровому тощо.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini