3 Червня, 2024, 15:16

Дмитро Соломчук про оновлені правила торгівлі агропродукцією з ЄС: Сподіваюсь, що квотування не буде, і ми зможемо експортувати на рівні 2022-2023 років 

З 5 червня  в Україні запрацюють оновлені правила безмитної та безквотної торгівлі агропродукцією з ЄС, які діятимуть рік. Так, на деякі агропродукти встановлені квоти з розрахунку середнього показника врожаю за другу половину 2021 р. та 2022-2023 рр. Це, зокрема, стосується шести видів продукції: цукру, яєць, м’яса птиці, кукурудзи, круп та меду.  Водночас є сподівання, що попри такі правила Україна зможе експортувати продукцію в об’ємах, які були в попередні два роки.

На цьому під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ наголосив Дмитро Соломчук, народний депутат та член Комітету ВРУ з питань аграрної та земельної політики.

«Вони через хвилювання фермерів переписали цих шість культур, що вони зможуть швидко приймати рішення, встановлювати квоти на експорт, якщо це буде зважати та ламати їхній внутрішній ринок. На сьогодні ринок ніяк точно не ламається, і фермери українські на ситуацію ніяк не впливають, тому що на світові ціни впливає світова біржа, світова кон’юнктура, і залежить багато від врожайності в США, Бразилії, Аргентині – це в першу чергу впливає на ціни, коли вони піднімаються чи падають. Тож сподіваюсь, що квотування не буде, але ми все одно можемо експортувати в об’ємах на рівні 2022-2023 років», – пояснив Дмитро Соломчук.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini