Для нас важливо показувати свідчення очевидців на широкий загал — співзасновниця Українського батальйону даних
Понад 3 тисячі відео та більше 8 тисяч фото із гарячих точок за час російсько-української війни зібрав проект DATTALION (Український батальйон даних). Це ініціатива, завдяки якій українці діляться фото та відеоматеріалами з передової, куди журналісти не можуть потрапити. Засновники проекту заявляють — світ повинен бачити правду про те, що чинять окупанти на українській землі. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна розповіла Наталія Микольська співзасновниця та CEO DATTALION.
«Для нас надзвичайно важливо показувати свідчення очевидців на широкий загал, а також політикам, і тим, хто приймає рішення у цьому світі. Адже ми переконані, що в цій війні йдеться не лише про Україну, йдеться про демократію у світі. І це війна за майбутнє світу», — розповіла співзасновниця та CEO DATTALION, екпертка зі стратегічних трансформацій Наталія Микольська.
«За останні три місяці ми сягнули 2,5 млн людей, які почули нас. І це неймовірно, хоч це тільки початок. Ми популярні у соціальних медіа. Наші сторінки регулярно блокують, бо навіть найлегший контет, який ми маємо, містить сцени насильства. Можете уявити, як важко працювати із такими відео день у день», — розповіла співзасновниця DATALLION, генеральна адміністративна директорка ініціативи Лілія Тимошенко.
Одна із задокументованих проектом DATALLION історія — розповідь Ігоря Іващенка. Чоловік із Маріуполя. Він працював у поліклініці «Азовсталі». У його багатоквартирний дім прилетів снаряд. Впевнений, окупанти спеціально атакували цивільну інфраструктуру.
«Поруч з нами не було військових зовсім, ніякої військової частини. Поруч тільки порожня школа, хоча росіяни казали, що «Азов» сидить у школах, в садочках, тому їх і розстрілюють. Насправді в школі, в садочку в нашому дворі не було військових. Але прилетіло…Перший приліт літака російського. Страшний рев. Низько летить реактивний літак, і вони скидають бомби, після цього я зрозумів, що ми тут не виживемо», — розповів Ігор Іващенко.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini