11 Липня, 2024, 13:38

Дії на випадок перебування під завалами: у ДСНС надали поради, яких варто дотримуватися у надзвичайній ситуації

У ДСНС надали поради щодо того, як варто діяти та чого не слід робити у випадку перебування під завалами.

Про це йшлося під час брифінгу в Медіацентрі Україна. Зокрема, на важливих моментах щодо поводження під завалами акцентувала керівниця пресслужби ДСНС України Світлана Водолага.

«Ситуації бувають абсолютно різними, і перш за все, якщо ви опинилися під завалами – не треба панікувати. Якщо ви розумієте, що ви живі – не треба панікувати, треба заспокоїтися і завжди пам’ятати, що буквально через кілька хвилин на місці, де сталося обвалення обов’язково прийдуть рятувальники. Якщо ви живі, спробуйте опанувати себе, оцінити свій стан, чи є поранення, чи є можливість ворушитися», – пояснила вона.

Опинившись під завалами, не варто пробувати самостійно щось зміщувати, наприклад, балки. Позаяк це може призвести до подальших обвалень.

Вона також зазначила, що рятувальники під час проведення рятувальних робіт встановлюють «хвилину тиші», і саме тоді прислухаються чи є хтось під завалами. Тому, якщо перебуваючи під завалами, чутно, що голоси та техніка стихли, потрібно пробувати подавати знаки, кричати, стукати.

«Якщо, наприклад, з вами є мобільний телефон, і він працює, і ви можете ним скористатися – одразу зателефонуйте на номер 101, скажіть, де ви знаходитеся під завалами і скажіть орієнтовно, де ви були на момент, коли сталася трагедія, обвалення. Тоді рятувальники зможуть частково спрогнозувати, де ви можете перебувати. Тому що, коли стається обрушення людина не може зрозуміти, де вона знаходиться» – порадила Світлана Водолага.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini