30 Травня, 2023, 13:23

Діями щодо українських дітей росія порушує норми Конвенції про права дитини – уповноважена Дар’я Герасимчук

Під час брифінгу в Медіацентрі Україна Укрінформ уповноважена Президента з прав дитини Дар’я Герасимчук оприлюднила відео з історією хлопця Владислава, який будучи у віці 16 років потрапив у російський полон у 2022 році.

Ці покази дитини, яка на власні очі побачила жахи російського полону, тортури, знущання над українцями, окрім іншого є свідченням того, що росія нахабно порушує зокрема Конвенцію про права дитини.

Початок повномасштабного вторгнення застав Влада та його батьків у різних містах. Хлопець тоді саме доглядав за хворим дідусем і лише після смерті рідної людини вирішив евакуюватися.

На одному з блокпостів, авто, в якому сидів Влад, зупинили. За його словами, росіянин чеченської зовнішності сильно розгнівався за те, що у хлопця в руках був увімкнений телефон, а коли побачив на екрані українські новини, взагалі оскаженів.

Росіяни конвоєм повели Влада у фільтраційний табір. Там перевірили усі дані про нього та його сім’ю і, нічого не пояснюючи, відвезли в СІЗО.

За словами Влада, аби не зійти з розуму, йому часто доводилося говорити самому з собою. Втім одного дня в його камеру підселили 24-річного сусіда, який після кількаденних тортур перерізав вени. Влада змусили прибирати наслідки.

Однак росіяни вже не вперше змушували Влада прибирати кров. Він також мусив відмивати камеру для тортур, яка, за його словами, щоразу була залита кров’ю.

Влад пробув у полоні 90 днів, допоки росіяни вирішили його відпустити. На зустріч із татом хлопцеві вдалося доїхати завдяки українцям, які саме тоді евакуювалися до Запоріжжя.

«Коли цей хлопець, який ще по суті дитина, розповідав мені страшні речі, не все ввійшло в інтерв’ю, мені було складно усвідомити, що пережила ця дитина. Дитина, яка сиділа в камері, і при ньому молодий хлопчина різав собі вени. І все, що він міг зробити – просто сидіти та говорити з ним, поки людина помирає. Як дитина може пережити це випробування?» – додала Дар’я Герасимчук і повідомила, що Влад наразі знаходиться на реабілітації за межами України.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini