Ігор Матвійчук, заступник начальника штабу — начальник відділу організації прикордонного контролю Західного регіонального управління у Медіацентрі Україна, 15 червня
15 Червня, 2022, 14:01

Дітям стане простіше виїхати на відпочинок за кордон: уряд змінив процедуру на час воєнного стану

Документи на організовані групи дітей, які їдуть за кордон на відпочинок чи оздоровлення — перевірятимуть через Національну соціальну сервісну службу України. А Обласна військова адміністрація буде дізнаватися детальну інформацію про тих, хто запрошує дітей на відпочинок за кордоном. Такі зміни вніс Кабінет Міністрів до правил виїзду дітей за кордон під час воєнного стану. Відповідну постанову ухвалили 10 червня. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна розповів заступник начальника штабу — начальник відділу організації прикордонного контролю Західного регіонального управління Ігор Матвійчук. 

«Будуть зв’язуватися з нашими дипломатичними установами, перевіряти умови відпочинку дітей. Коли ОВА погодить цей виїзд, ці організовані групи зможуть перетинати кордон», — розповів Ігор Матвійчук.

Також на час воєнного стану неповнолітні можуть перетинати кордон лише з одним із батьків або опікунів. Пункт пропуску дитина може пройти у супроводі лише батька, матері,  дідуся, бабусі, вітчима, мачухи або ж повнолітніх сестри чи брата. При цьому нотаріальної згода на виїзд дитини від інших членів сім’ї не потрібно.

«Коли дитина перетинає кордон з кимось не з цього переліку, то має бути письмова згода від одного з батьків, засвідчена в органах опіки та піклування», — пояснив начальник відділу організації прикордонного контролю Західного регіонального управління.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini