7 Вересня, 2023, 20:04

Дистанційне та змішане навчання – які виклики потрібно буде долати в освітньому процесі

За даними Міністерства освіти та науки України, цього року на 500 тисяч більше дітей навчатимуться очно. Один мільйон дітей почали навчання дистанційно, 1,2 мільйони дітей  – в змішаному режимі.

Водночас, в тому випадку, якщо діти вимушено навчаються дистанційно, слід готуватися до того, що вони не отримають від освітнього процесу все те, що вони б отримали, якби навчалися в повноцінному очному навчанні. І це означає, що потрібні будуть заходи для того, щоб долати  надалі ці прогалини.

На цьому наголосила Іванна Коберник, співзасновниця ГО «Смартосвіта» в рамках головної дискусійної платформи країни BrainHub в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

«Це означає, що процес будівництва укриттів триває, процес певного повернення дітей з-за кордону триває – і на 500 тисяч більше дітей навчатиметься очно цього року. Але, тим не менше, дуже велика кількість все ще навчатимуться дистанційно і змішано. Мільйон дітей почали навчання дистанційно, 1, 2 млн дітей  – в змішаному режимі. І ми насправді не знаємо, що криється за цим словом «змішаний режим», скільки там реально очного навчання, яке справді дуже важливе для якості освіти», – зазначила Іванна Коберник.

Вона зауважила, що міжнародні дослідження, які були проведені в різних країнах після ковіду щодо того, який вплив  вимушене дистанційне навчання під час пандемії мало на освіту, – у всіх країнах показали зниження навчальних результатів дітей. 

«Тобто про це треба пам’ятати. Що в тому випадку, якщо діти вимушено навчаються дистанційно, ми маємо готуватися до того, що вони не отримають від освітнього процесу все те, що вони б отримали, якби навчалися в повноцінному очному навчанні. І це означає, що потрібні будуть заходи для того, щоб долати  надалі ці прогалини, допомагати дітям наздогнати те, що вони пропустили або ж сформувати наново ті навички, які не сформовані. І це найбільшою мірою стосується дітей початкової школи», – наголосила вона.

За словами експертки, найбільший виклик – це, зокрема,  діти початкової школи, адже цього року підуть у четвертий клас діти, чий перший клас припав на перший рік пандемії. І серед них є ті, які, можливо, ніколи очно не були в школі.

BrainHub – це головна дискусійна платформа країни, створена Media Center Ukraine – Ukrinform. Вона об’єднує експертів державного і громадського сектору. У рамках BrainHub точаться інтелектуальні дискусії навколо питань післявоєнного відновлення України. Тут народжуються кращі ідеї, які лягатимуть в основу дорожньої карти відбудови України у всіх секторах: економічному, інфраструктурному, освітньому, аграрному, безпековому, цифровому тощо. 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini