Дипломатія, економіка та військова сфера: експерти вказали на ключові напрямки у налагодженні співпраці України з країнами Глобального Півдня
Дипломатія, економіка та військова сфера – три ключові напрямки, які змогли б сформувати ключову позицію України в контексті співробітництва з країнами Глобального Півдня.
Про це йшлося в ході обговорення у Медіацентрі Україна – Укрінформ.
Зокрема, економіст, фінансовий аналітик Олексій Кущ пояснив, що передусім в контексті дипломатичних рішень необхідно, аби Україна використала свій шанс стати своєрідною з’єднувальною ланкою між західним світом та країнами Глобального Півдня.
«Це унікальна можливість для того, щоб Україна використала своє геополітичне становище, міжнародну транзитивність і потенціал саме як «країни–мосту», яка може з’єднувати цивілізації», – зазначив він.
За словами Олексія Куща, ринки збуту української продукції, економічні інтереси значною мірою будуть знаходитися в країнах Глобального Півдня і потрібно розвивати там напрямки співпраці. Зокрема, одним з найбільших проєктів в цьому контексті могла б бути зона вільної торгівлі з Індією..
Також він акцентував на безпековому та військовому співробітництві.
«Україна як країна, яка вміє працювати з військовими технологіями, має певний військовий потенціал, може активно допомагати країнам Глобального Півдня для того, щоб вони захищали свою самостійність на технічному, технологічному, інформаційному рівнях», – пояснив Олексій Кущ.
Своєю чергою, доктор політичних наук Петро Олещук підкреслив, що в контексті можливої економічної співпраці України з країнами Глобального Півдня, вагоме місце посідає передусім співпраця в аграрній сфері. Він додав, що серед можливих напрямків економічної співпраці експертна спільнота наразі також виокремлює співпрацю в сфері ІТ.
Позаяк саме співпраця в аграрній сфері виходить на передній план можливого співробітництва з країнами Глобального Півдня, відповідно на аграрній безпеці варто наголошувати під час взаємодії з цими державами і на рівні міжнародних організацій, різноманітних інституцій, установ.
«Тому що це те, що дуже об’єднує Україну та держави Глобального Півдня – питання продовольчої безпеки, вільного переміщення продовольства та всіх викликів, які з цим пов’язані», – наголосив він.
Крім того, Петро Олещук акцентував на важливості публічної дипломатії, зокрема в контексті боротьби України, а також на необхідності активізації взаємодії України та держав Глобального Півдня в культурній та освітній сфері, зокрема в форматі різноманітних обмінів та налагодженні відповідних відносин.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini