Фото: Медіацентр Україна — Одеса: Іван Русев, директор науково-дослідного відділу національного природоохоронного парку «Тузлівські лімани», доктор біологічних наук
21 Жовтня, 2022, 15:25

Десятки тисяч дельфінів стали жертвами війни – доктор біологічних наук Іван Русев

У Чорному морі внаслідок війни загинуло до 50 тисяч дельфінів заявив на брифінгу в «Медіацентр Україна — Одеса»  директор науково-дослідного відділу національного природоохоронного парку «Тузлівські лімани», доктор біологічних наук Іван Русев.

Фактично на узбережжі України, Болгарії та Румунії було знайдено 2500 трупів ссавців, але згідно міжнародним дослідженням, тільки 5% загиблих дельфінів виносять на берег, тобто можна говорити про 50 тисяч загиблих дельфінів. До того ж, даних російської сторони про загибель ссавців немає, уточнив еколог. За його словами, що головна причина такої масової загибелі – саме бойові дії. 

«До війни на території парку за такий самий період ми знаходили три трупи дельфінів, зараз з початку бойових дій і до кінця липня їх вже 44. Коли ми знаходили дельфінів, вони зовні були нормальними, цілими, без пошкоджень від браконьєрських сіток, але вони були мертві. Це значить, що вони загинули через вплив військових сонарів», – заявив Іван Русев під час брифінгу у «Медіацентр Україна — Одеса».

Такого потужного впливу на морських ссавців у морі ще не було, додав Іван Русев. 

«В південно-західний частині акваторії Чорного моря було багато військових кораблів. І коли вони вмикали сонари, вони дезорієнтували дельфінів, внаслідок чого частина дельфіни або підірвалися на мінах, і їх тіла знаходили фахівці Болгарії та Румунії, або не могли полювати, в них «сідала» імунна система і вони вмирали від інфекцій», – додав вчений. 

Зараз, щоб оновити популяцію дельфінів, вчене співтовариство запропонувало після війни створити спеціальний морський резервуар від кордонів парка «Тузлівські лімани»  до остріва Зміїний, де буде обмежена господарська діяльність.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini