6 Серпня, 2024, 15:12

Держпродспоживслужба: Серед причин зареєстрованих випадків ботулізму – отримання громадянами простроченої гуманітарної допомоги 

За перше півріччя 2024 року в Україні було зареєстровано 36 випадків ботулізму з 42 особами, які постраждали від цієї хвороби. В деяких випадках причиною захворювання – отримання громадянами простроченої гуманітарної допомоги.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна повідомив Сергій Ткачук, Голова Держпродспоживслужби.

«В деяких випадках причиною ботулізму було отримання внутрішньо переміщеними особами гуманітарної допомоги», – зазначив він.

За словами Сергія Ткачука, в Україні фіксуються факти наявності гуманітарної допомоги термін придатності якої прострочений.

«Інколи ми, на жаль, констатуємо той факт, що в нас присутня гуманітарна допомога, термін придатності якої прострочений. І громадянам, які її отримують, варто на це звертати увагу в місцях отримання, або коли її споживають. В нас було встановлено, що рибними консервами, в різних регіонах, але з однієї партії гуманітарної допомоги були отруєння. Це була Житомирська та Миколаївська області», – додав він.

Зокрема, зауважив Сергій Ткачук, така проблема пов’язана зі скасуванням державного контролю імпорту і в тому числі гуманітарної допомоги.

«Це також є проблемою, тому що це було виправдано в умовах війни, те що був скасований державний контроль імпорту і в тому числі гуманітарної допомоги. Але пройшов певний період і відбувається, те, що ми ініціюємо, і підтримують і наші асоціації, й особливо наші виробники , тому що вони в неконкурентних умовах знаходяться, – щоб відновити контроль імпорту. Тому, на жаль, ми можемо констатувати те, що коли продукція, термін придатності якої підходить до завершення, і суб’єкти господарювання з-за кордону мали б її утилізувати, але вони її в якості гуманітарної допомоги або за досить дешевою ціною продають нашим суб’єктам господарювання. Або вона заїжджає як гуманітарна допомога, або  як придбана задешево завозиться суб’єктами господарювання і в подальшому реалізовується, а в неї практично завершується термін придатності», – пояснив він.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini