Ігор Домущей
28 Грудня, 2023, 18:55

Державна зрада та колаборація: прокуратура направила до суду сотні справ

З початку повномасштабного вторгнення прокуратура направила до суду  27 обвинувальних актів за фактом державної зради, 77 справ за колабораційну діяльність, 4 – за пособництво державі-агресору, 13 – за несанкціоноване поширення інформації, а також 143 обвинувальних акти за фактом виправдування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України.

Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповів керівник Одеської обласної прокуратури Ігор Домущей.

“Здебільшого серед обвинувачених проросійськи налаштовані особи, які підтримують збройну агресію рф проти України, деяким з них «обіцяли» адміністративні посади після окупації області рф, а також обіцяли допомогти з обміном до рф у випадку затримання правоохоронними органами України. А деякі громадяни України просто “підробляли”, отримуючи гроші за інформацію”, – повідомив прокурор.

22 травня до довічного позбавлення волі за держзраду засуджено ексміліціонера, який збирав розвіддані про місця дислокації та пересування військової техніки підрозділів ЗСУ, ситуацію в портах Одеси, Чорноморська та залізничного сполучення. З допомогою так званих «фотопасток», які встановив уздовж залізничних колій у передмісті Одеси, там він фіксував вантажні потяги, що рухалися. У судовому засіданні чоловік вину визнав повністю, утім не розкаявся. Сказав, що шкодує лише про передчасне викриття його підривної діяльності проти України.

3 травня до 15 років позбавлення волі засуджено жителя Одеси, який за 70 тис грн збирав для спецслужб рф інформацію про розташування об’єктів енергетичної інфраструктури, місця дислокації особового складу і військової техніки підрозділів ЗСУ, блокпостів, адміністративних будівель правоохоронних органів та військових об’єктів в Одесі та області.

“6 листопада вироком суду визнано винним та засуджено до 15 років позбавлення волі жителя Херсона. Після захоплення російськими окупантами міста він передав їм адреси конспіративних квартир та персональні дані членів групи ССО ЗСУ, які виконували бойові завдання, та показав ворогу місця розташування сховищ зі зброєю і боєприпасами. Отриману інформацію росіяни  використали для захоплення в полон декількох українських військовослужбовців з їхніми родинами. Крім того, ворожий інформатор злив дані волонтерки, яка допомагала українським захисникам. Окупанти утримували її у полоні впродовж 116 діб. Зрадника затримали під час стабілізаційних заходів у звільненому Херсоні”, – підсумував Ігор Домущей.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini