4 Грудня, 2023, 17:23

Держава реалізує низку кроків, спрямованих на підтримку книговидання та читання в Україні

Державна підтримка є важливою для всіх учасників книжкового процесу.

Про це, зокрема, йшлося під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ присвяченому старту Національного тижня читання – 2023.

Як зазначив т. в.о. Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв, попри всі виклики сьогодення, можна констатувати дуже непогану динаміку на книговидавничому ринку – насиченою є робота як авторів щодо написання та перекладу творів, так і робота самих видавництв.

За його словами, сьогодні також реалізуються норми прийнятого півтора року тому Верховною Радою закону про підтримку книговидання. 

«Бюджет наступного року визначив ті видатки, які дуже важливі, і будуть використані на реалізацію заходів підтримки кожної конкретної людини, громадянина України, який досяг 18-річного віку для того, щоб придбати книжку. Держава має досвід, і це позитивний досвід, коли в ковідні часи через Дію, через відповідні електронні сертифікати ми підтримали громадян, а через них підтримали і сферу книготоргівлі, сферу книговидання, як то кажуть, була капіталізована вся система. І ці кошти пішли на всі напрямки, які до цього дотичні, посилили їх інституційно, і був великий прогрес. Ми бачимо, що ковід не те, що послабив книговидання і читання в країні, навпаки, стався цілий сплеск. Тому ми передбачаємо, що така державна підтримка піде на користь, і вона дуже важлива для всіх учасників цього книжкового процесу», – наголосив він.

Крім того, додав Ростислав Карандєєв, держава підтримує книготорговельні організації.

«Також ми закладаємо, і таке рішення вже прийнято Кабінетом Міністрів, можливість підтримки книгарень, які використовують для забезпечення своєї діяльності приміщення на умовах оренди. Так, сьогодні ми можемо і маємо право казати про те, що є пріоритетні речі, але закони треба виконувати. Якщо в законі зазначено, що держава підтримує книготорговельні організації, надаючи їм підтримку в частині, зокрема, компенсації витрат на орендну плату, то ми мусимо це робити», – додав він.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini