12 Жовтня, 2023, 16:49

Держава має підтримувати розвиток книгарень – Ростислав Карандєєв

Попри посилення попиту на електронний ресурс, на сьогодні є важливою підтримка розвитку мереж книгарень, зокрема з боку держави.

На цьому під час обговорення в Медіацентрі Україна – Укрінформ наголосив т. в.о. Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

«Підтримка розвитку мереж книгарень, які здійснюють торгівлю друкованими книжками, незважаючи на динаміку посилення попиту на електронний ресурс, вона є для нас дуже важливою. Тобто ми маємо підтримувати книгарні, от такий мені здається, має бути тут висновок. Держава має цьому сприяти», – наголосив він і зазначив, що така ідея буде реалізована наступного року.

Так, за його словами, Український інститут книги одним зі своїх завдань визначив, і на те передбачені навіть бюджетні кошти, підтримку книготоргівельних мереж через відповідні субвенції.

Водночас Ростислав Карандєєв зазначив, що задля підтримки інтересу до книг у дітей, необхідно для них створити пріоритетність доступності до них.

«З віком, з дитячим віком, від молодшого шкільного віку і далі, інтерес до книги спадає і надається більше переваги електронним ресурсам, задоволення своїх дозвіллєвих потреб. Очевидно, що управлінським рішенням з боку держави і зацікавлених громадських кіл має бути певна виховна, можливо, навіть нав’язлива пропозиція для дітей 14+, 18-річних в тому, щоб вони отримали певну пріоритетність, порівняно з іншими категоріями громадян, доступності до книжки, а також самої доступності книжки як матеріального продукту та як вартісного продукту», – пояснив Ростислав Карандєєв.

Він також додав, що з цією метою Український інститут книги буде реалізовувати досить важливу програму субсидування, а точніше надання сертифікатів громадянам України молодшого віку. 

«Зараз в законодавстві це передбачені новонароджені дітки та 14-річні, але ми розглядаємо можливість уточнення цих вікових категорій для того, щоб, як то кажуть, поставити їх перед фактом, що читання неминуче – ви маєте державну підтримку, будь ласка, скористайтесь нею, виберіть  книжку, яку ви бажаєте, і швидше ви її тоді вже прочитаєте, ніж просто будете шукати кошти і купувати книгу за принципом випадкової покупки, або недостатньо усвідомленої», –  пояснив т. в.о. Міністра культури та інформаційної політики України.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini