20 Вересня, 2023, 17:28

Денис Марчук про тимчасові морські коридори: ЗСУ створили паритет у Чорному морі 

На сьогодні тимчасовими морськими коридорами скористалися п’ять кораблів промислової групи, і вже готується вихід другого корабля з продовольчою групою товарів. Це стало можливим зокрема завдяки проробленій роботі Збройних сил України, які створили певний паритет у Чорному морі. Водночас це є і позитивним сигналом для міжнародних партнерів.

На цьому під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ наголосив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук.

«Зараз залишається питання, як зробити цей маршрут безпечнішим з точки зору перебування кораблів безпосередньо на території України. Тому що, напевне, щодо атак і провокацій  з боку Чорного моря росія не буде вдаватися. І це, знову ж таки, завдяки Збройним силам України, які змогли створити певний паритет в Чорному морі, не давши росії відчувати себе повноцінним господарем», – зазначив він та додав, що наразі стоїть питання захисту портів Великої Одеси та Дунаю від ворожих бомбардувань. 

Водночас Денис Марчук висловив сподівання щодо фрахтування наступних кораблів, що надалі позитивно позначиться на вивезенні продукції.

«Ми не зможемо на 100% використовувати порти Великої Одеси, але принаймні на 30% –  це був би успішний варіант. І щомісяця вивозити в межах 1-1,5 мільйона тонн – це був би дуже гарний показник до загальних напрямів річковими портами та сухопутними маршрутами. І, якби щомісяця вивозити близько 5 мільйонів тонн – це був би дуже чудовий результат», – додав він.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini